Zespół Szkół nr 4 zostanie zmodernizowany i ocieplony. Inwestycja kosztuje ponad 42 miliony złotych

Ponad 42 mln złotych kosztować będzie kompleksowa modernizacja Zespołu Szkół nr na Łęknicach, jednej z największych placówek oświatowych w Dąbrowie Górniczej.

UM Dąbrowa Górnicza
Zespół Szkół nr 4 na Łęknicach

Zespół Szkół nr 4 na Łęknicach, w którego skład wchodzą Przedszkole nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 34, to bardzo charakterystyczny budynek; z rotundą w części wejściowej oraz ośmioma segmentami. Powstał w latach 90. zeszłego wieku, nic zatem dziwnego, że wymaga dużego remontu. Prace obejmować będą także basen i halę sportową, w prowadzić je będzie firma Częstobud. Z Częstochowy.

– Jestem po spotkaniu z szefem Częstobudu, który obiecał, że firma potraktuje inwestycję priorytetowo, by dotrzymać rocznego terminu realizacji prac – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Inwestycja kosztować będzie ponad 42 mln zł brutto. Dodajmy, że na termomodernizację Zespołu Szkół nr 4 miasto otrzymało ponad 16,6 mln zł unijnego dofinansowania oraz 2,2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na dwie zmiany

Prace w budynku rozpoczną się od segmentu B, w którym jest przedszkole, są też pomieszczenia administracyjne. Remont prowadzony będzie równocześnie w hali i na basenie, który będzie miał nową nieckę. Uczniowie i przedszkolaki musieli pomieścić się w segmencie B, a klasy 1-3 będą się uczyć na dwie zmiany.

Co się jeszcze zmieni w ZS 4? Oczywiście budynek zostanie ocieplony. Odnowiona zostanie elewacja, stolarka, zmodernizowane będą toalety, a kuchnia otrzyma wentylację. Wykonawca wymieni także wszystkie instalacje, dobudowana zostanie także winda dla osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej:

Trwa remont w Zespole Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej

Trwa remont Zespołu Szkół nr 4. Segment B niemal gotowy

W Dąbrowie Górniczej trwa termomodernizacja budynków MZBM

Trwa termomodernizacja budynków MZBM w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza rezygnuje z inwestycji

Skutki inflacji widoczne w Dąbrowie Górniczej

Renowacja plantów im. harcmistrza Stefana Piotrowskiego to jeden ze zwycięskich projektów dąbrowskiego budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski w Dąbrowie Górniczej: czas na odwołania

Projekt Zielonego przystanku w Dąbrowie Górniczej

„Zielony przystanek” w Dąbrowie Górniczej jeszcze w tym roku

Aleja Zagłębia Dabrowskiego otwarta

Aleja Zagłębia Dąbrowskiego otwarta

Mieszkania TBS w Dąbrowie Górniczej

Mieszkania TBS coraz bliżej. Warunki wynajmu