Jeździła bez uprawnień, a kiedy została zatrzymana podała dane... swojej córki. Usiłowała też przekupić policjantów

Policjanci będzińskiej drogówki zatrzymali w Psarach 46-latke, która podczas kontroli... podawała się za swoją córkę. Jak się szybko okazało, sama w ogóle nie miała prawa jazdy. Kobieta próbowała na miejscu „wykupić” swoje wykroczenia, ale próba wręczenia łapówki tylko pogorszyła jej sytuację.

Fot. Policja Będzin
46-letnia kobieta usiłowała przekupić policjantów

Do kontroli doszło w Psarach przy ulicy Wiejskiej. Policjanci zatrzymali samochód marki Mercedes, ponieważ kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość o 22 km/h. Jak się okazało, nie miała przy sobie dokumentów. Zachowywała się bardzo nerwowo.

Powiedziała policjantom, że bardzo się spieszy i nie pamięta dokładnie swoich danych. Po chwili zaczęła podawać PESEL, który wskazywał, że ma ona 24 lata, chociaż jej wygląd sugerował, że może być starsza. Jak się później okazało, podanych przez nią danych nie było w systemie, a ona podała datę narodzin swojej córki. Mundurowi ustalili, iż pojazd należy do 46-letniej kobiety, którą finalnie okazała się właśnie kierująca samochodem. Ponadto nie posiadała ona uprawnień do kierowania pojazdami – informuje będzińska komenda.

Policjanci poinformowali kobietę, że w związku z popełnionymi wykroczeniami zostanie wobec niej skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Tymczasem 46-latka... – Włożyła policjantom do notatnika 600 złotych, próbując ich przekupić – relacjonują zdarzenia w komendzie. Kobieta została zatrzymana i teraz stanie przed sądem.

Bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie1 Górniczej

Może Cię zainteresować:

Płonęły drzwi bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. To w tej parafii miało dojść do seksualnego skandalu

Autor: Redakcja

22/09/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Dwie mieszkanki powiatu będzińskiego oszukane metodą „na policjanta”. Na szczęście część pieniędzy udało się odzyskać

Autor: Redakcja

18/09/2023