Dwie mieszkanki powiatu będzińskiego oszukane metodą „na policjanta”. Na szczęście część pieniędzy udało się odzyskać

Dwie mieszkanki powiatu będzińskiego zostały oszukane metodą „na policjanta”. Każda z nich straciła ponad 100 tysięcy złotych... Na szczęście część pieniędzy udało się odzyskać. Trwają poszukiwania oszustów.

Zdj. ilustracyjne
Policja

W ostatnim czasie widoczna jest wzmożona aktywność oszustów. Sprawcy wykorzystują dobrze znane metody wyłudzenia pieniędzy. Przestępcy podszywają się pod policjantów lub pracowników banku i wybierają głównie osoby starsze. Wszystko po to, by zwieść swoje ofiary i uśpić ich czujność – informuje będzińska komenda.

Policjanci otrzymali dwa zgłoszenia oszustw na łączną kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło 87-letniej mieszkanki powiatu będzińskiego. – Przestępcy podszywali się policjanta, który miał telefonować do pokrzywdzonej i powiadomić, że jej pieniądze są w niebezpieczeństwie. Sprawcy twierdzili, że rozpracowują grupę oszustów, którzy mogą próbować wyłudzić jej oszczędności. Kobieta, wykonując kolejne polecenie, zebrała wszystkie pieniądze i przekazała je mężczyźnie, który podawał się za policjanta, tracąc przy tym 105 tysięcy złotych – relacjonują policjanci.

Ofiarą oszustów stosujących metodę „na policjanta” padła także 80-letnia kobieta. Po telefonie osób podających się za policjantów rozpracowujących szajkę złodziei, kobieta wykonała trzy przelewy o łącznej wartości ponad 110 tysięcy złotych na wskazane konto. Dzięki szybkiej reakcji przelewy na niemal 100 tysięcy złotych udało się zablokować i 80-latka straciła tylko nieco ponad 10 tysięcy złotych.

Będzińscy policjanci apelują o ostrożność. – Przypominamy, że mundurowi nigdy nie informują o szczegółach prowadzonych przez siebie działań i nie proszą o przekazanie pieniędzy – podkreślają.

Policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej

Może Cię zainteresować:

Znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami, choć sąd zakazał mu zbliżania się do nich. „Domowy oprawca najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami”

Autor: Redakcja

04/09/2023

Policja sosnowiec zatrzymanie

Może Cię zainteresować:

Miał odsiedzieć rok, teraz grozi mu dekada w więzieniu. Policjanci znaleźli u niego narkotyki

Autor: Redakcja TG

17/09/2023