Znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami, choć sąd zakazał mu zbliżania się do nich. „Domowy oprawca najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami”

Prokuratorski nakaz opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania, a także zakaz zbliżania się do swoich rodziców nie powstrzymały 34-latka ze Sławkowa, który stosował wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną. – Domowy oprawca najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd – informuje będzińska komenda.

Fot. Policja Będzin
Policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej

Policjanci zostali wezwani do jednego z domów w Sławkowie do interwencji w domowej awanturze. Jak funkcjonariusze ustalili na miejscu, doszło do kłótni pomiędzy rodzicami a nietrzeźwym synem.

Pobudzony 34-latek awanturował się oraz groził śmierciom domownikom. Ponadto od dłuższego czasu mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną. Agresor jest dobrze znany mundurowym, gdyż to nie pierwsza taka sytuacja – wyjaśniają policjanci.

Jak się okazuje, 34-latek nie stosował się do prokuratorskiego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania do pokrzywdzonych rodziców. Został zatrzymany, a po badaniu alkomatem okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej zastosował wobec 34-latka trzymiesięczny areszt. Grozi mu teraz kara nawet pięciu lat więzienia.

Zatrzymany bedzin

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Będzina mieli nosa, zatrzymując w nocy do kontroli kierowcę volkswagena

Autor: Katarzyna Pachelska

11/08/2023

46-latek wprowadzał do obrotu kołpaki samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi

Może Cię zainteresować:

Niemal 900 zarzutów dla 46-latka z Będzina! Śledztwo trwało niemal rok, a teraz do sądu trafił akt oskarżenia

Autor: Redakcja

25/04/2023