Niemal 900 zarzutów dla 46-latka z Będzina! Śledztwo trwało niemal rok, a teraz do sądu trafił akt oskarżenia

Niemal 900 zarzutów usłyszał 46-latek z Będzina, który handlował kołpakami samochodowymi z podrobionymi znakami towarowymi. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz kara więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą będzińskiej komendy ustalili, po czym zatrzymali 46-latka, który wprowadzał do obrotu kołpaki samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi. – Mężczyzna sam umieszczał zastrzeżone znaki na kołpakach, które następnie wystawiał na internetowym portalu sprzedażowym. Policjanci przez blisko rok gromadzili dowody w tej sprawie. W trakcie przeszukania znaleźli ponad 2 tysiące emblematów, przeszło 20 arkuszy z podrobionymi znakami oraz gotowe podróbki samych kołpaków przygotowanych już do wysyłki – informuje będzińska komenda.

Policjanci przeanalizowali konta, z których mężczyzna oferował do sprzedaży towar, a także cały zgromadzony materiał, co było podstawą do przedstawienia 46-latkowi w sumie 895 zarzutów używania i wprowadzania do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi. Do Sądu Rejonowego w Będzinie trafił już akt oskarżenia. – Ustalenia wskazują, że mężczyzna uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia – podkreślają policjanci.

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 41-latka

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Jeździł autobusami z... siekierą i młotkiem. Odpowie między innymi za rozbój, groźby karalne i doprowadzenie nastolatki do innych czynności seksualnych

Autor: Redakcja

24/04/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Policyjny pościg ulicami Będzina i Dąbrowy Górniczej. Pijany kierowca uciekał przed patrolem

Autor: Martyna Urban

11/04/2023