Dąbrowa Górnicza. Jeździł autobusami z... siekierą i młotkiem. Odpowie między innymi za rozbój, groźby karalne i doprowadzenie nastolatki do innych czynności seksualnych

Zarzuty rozboju, gróźb karalnych, doprowadzenia nastolatki do innych czynności seksualnych oraz dwukrotnego wybryku chuligańskiego usłyszał 41-latek zatrzymany przez dąbrowskich policjantów. Mężczyzna podróżował miejską komunikacją z... siekierą i młotkiem!

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Dąbrowscy policjanci zatrzymali 41-latka

Kryminalni z dąbrowskiej Komendy Miejskiej Policji wytropili mężczyznę podejrzanego o kilka przestępstw. 41-latek prowadził swoje przestępcze działania w autobusach komunikacji miejskiej i na przystankach zaczepiając nastolatków. Podróżował z... siekierą i młotkiem!

Jak ustalili dąbrowscy śledczy, 41-latek zaczepiał młodzież, groził i okradał. – Sprawca na jednym z przystanków dokonał rozboju na 16-latce. Ponadto, w autobusie podejrzany doprowadził jedną z nieletnich ofiar do innych czynności seksualnych, co jest szczególnie haniebnym czynem i z pewnością zostanie surowo ukarany – zaznaczają w dąbrowskiej komendzie.

Jak podkreślają policjanci, sprawca działał z premedytacją i świadomie szukał młodych ofiar. Zatrzymany męzczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Na razie, decyzją sądu, trafił do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 30 latka który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. 30-latek był od roku poszukiwany listem gończym, ukrywał się w... domku letniskowym

Autor: Redakcja

16/03/2023