Dąbrowa Górnicza. 30-latek był od roku poszukiwany listem gończym, ukrywał się w... domku letniskowym

Niemal rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, między innymi w... domu letniskowym. Za 30-latkiem są wydał list gończy, w końcu mężczyzna został zatrzymany przez dąbrowskich policjantów.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 30 latka który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który niemal rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 30-latek poszukiwany był listem gończym za kradzieże, których dokonywał na terenie Dąbrowy Górniczej. Jak się okazało, ukrywał się w domku letniskowym w okolicach Zalewu Sulejowskiego. Podczas zatrzymania 30-latek nie stawiał oporu. Został przewieziony do aresztu śledczego. – Był poszukiwany za popełnienie serii kradzieży na terenie naszego miasta. Jego działania były uciążliwe dla mieszkańców, którzy byli ofiarami jego przestępczych działań. Policja intensywnie poszukiwała zatrzymanego, a w końcu udało się go namierzyć dzięki skutecznej pracy śledczej – pochwalili się policjanci.

Jak wyjaśniają w dąbrowskiej komendzie, policjanci służb kryminalnych zbierają informacje o osobach, które usłyszały już wyroki za przestępstwa i powinny odbywać karę w zakładach karnych. – Ukrywają się jednak przed wymiarem sprawiedliwości, licząc, że nie zostaną namierzeni. Tu ważne jest nie tylko zaangażowanie, ale także doświadczenie policjantów, którzy z każdej wiadomości potrafią zrobić użytek. Takimi osobami zajmują się w dąbrowskiej komendzie specjaliści od poszukiwań. Stróże prawa doprowadzają do tego, by przestępcy ostatecznie znaleźli się w zakładach karnych, gdzie odbywają zasądzone wyroki – wyjaśniają policjanci.

Policjanci znaleźli w mieszkaniu 42-latka znaczne ilości narkotyków

Może Cię zainteresować:

Marihuana, amfetamina, metamfetamina... 42-latek z Sosnowca narkotyki trzymał w mieszkaniu. Trafił do aresztu na trzy miesiące

Autor: Redakcja

15/03/2023

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Może Cię zainteresować:

Będzin. Okradł i pobił 22-latka pałką teleskopową. Dzięki nagraniom z monitoringu został rozpoznany na ulicy

Autor: Redakcja

11/03/2023