Płonęły drzwi bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. To w tej parafii miało dojść do seksualnego skandalu

W czwartek, 21 września, około godziny 22 doszło do pożaru drzwi w bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. To w budynku należącym do tej parafii miało dojść do seksualnego skandalu z udziałem księży.

Fot. Wikipedia
Bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie1 Górniczej

Do pożaru bocznych drzwi w bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej doszło około godziny 22, w czwartek, 21 września. Wkrótce na miejscu pojawiła się straż pożarna – trzy zastępy ugasiły ogień w kilka minut. Prawdopodobnie było to podpalenie, ale przyczynę pożaru ma ustalić policyjne śledztwo.

Przypomnijmy, że – zgodnie z medialnymi doniesieniami – w służbowym mieszkaniu jednego z księży miało dojść do orgii z udziałem męskiej prostytutki. Jedna z osób zasłabła – powodem było najprawdopodobniej zażywanie leków na potencję – i trafiła do szpitala, zaś sprawa – do mediów.

„W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi zdarzenia, które miało miejsce w parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że w dniu 12 września br. proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o „interwencji pogotowia i policji” w mieszkaniu jednego z księży. Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał Komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji – poinformował ks. Przemysław Lech, dyrektor biura prasowego Diecezji Sosnowieckiej.

Jak zaznaczył w oficjalnym komunikacie, „w świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media. Ksiądz Biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy Komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, (…) podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym”.

Ksiądz pedofil

Może Cię zainteresować:

Orgia księży na parafii w Dąbrowie Górniczej? Prokuratura prowadzi śledztwo. Biskup powołał komisję

Autor: Redakcja

20/09/2023