Orgia księży na parafii w Dąbrowie Górniczej? Prokuratura prowadzi śledztwo. Biskup powołał komisję

Księża zorganizowali orgię na parafii w Dąbrowie Górniczej? - Jej uczestnicy zażywali tabletki na potencję - przekazała dziennikarzowi „Gazety Wyborczej” osoba znająca kulisty sprawy. Pracownik seksualny trafił do szpitala, w związku z czym wszczęto śledztwo.

Pixaby
Ksiądz pedofil

Plotki o tym, co wydarzyło się w jednym z budynków parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, krążą wśród parafian. Według informacji Marcina Pietraszewskiego z „Gazety wyborczej”, księża zorganizowali imprezę, na którą zamówili „męską prostytutkę”.

- Impreza zorganizowana przez duchownych miała charakter czysto seksualny. Jej uczestnicy zażywali tabletki na potencję - przekazała dziennikarzowi „Gazety Wyborczej” osoba znająca kulisty sprawy.

W pewnym momencie impreza miała wymknąć się spod kontroli, a pracownik seksualny stracił przytomność. Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego, ale księża nie wpuścili go do środka. Wezwano mundurowych, a nieprzytomny mężczyzna trafił na szpitalny oddział ratunkowy.

Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej prowadzi śledztwo pod kątem nieudzielenia pomocy osobie, której zagrażało bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do trzech lat więzienia.

Biskup powołał komisję

Biuro prasowe diecezji sosnowieckiej wydało komunikat w sprawie tego, co wydarzyło się w Dąbrowie Górniczej.

„W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi zdarzenia, które miało miejsce w parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że w dniu 12 września br. proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o „interwencji pogotowia i policji" w mieszkaniu jednego z księży.

Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał Komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji.

W świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media.

Ksiądz Biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy Komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, Ksiądz Biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym”.

Sąd Rejonowy w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Sąd Rejonowy w Czeladzi jest już prawie gotowy, trwają ostatnie prace. Wkrótce oficjalne otwarcie. „Niemożliwe stało się możliwe”

Autor: Redakcja

20/09/2023

KING Wilki Morskie Szczecin SA jpg

Może Cię zainteresować:

Wilki Morskie kontra Trefl. W Arenie Sosnowiec koszykarze zagrają o Superpuchar Polski. Emocji z pewnością nie zabraknie

Autor: Redakcja

19/09/2023