Jest nowe oświetlenie przy wschodniej części Pogorii III w Dąbrowie Górniczej. To inwestycja z budżetu obywatelskiego

W Dąbrowie Górniczej, po wschodniej części Pogorii III pojawiło się nowe oświetlenie. Jest to efekt pierwszego etapu inwestycji, która jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

Fot. Marek Wesołowski/ UM Dąbrowa Górnicza
Oświetlenie we wschodniej części Pogorii III

Przypomnijmy: projekt „Pogoria III – jasna i bezpieczna” zwyciężył w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Dąbrowie Górniczej (4680 głosów). Jak informuje Urząd Miasta, w pierwszym etapie prac, na odcinku od ulicy Średniej do ulicy Zakładowej, zamontowanych zostało 76 słupów i parkowych opraw. Na ten tydzień zaplanowany został montaż – na co drugim słupie – ledowych naświetlaczy zieleni.

Rozwiązanie zastosowane nad Pogorią III jest energooszczędne, ponieważ zaprojektowane oprawy zużywają czterokrotnie mniej energii elektrycznej niż sodowe oprawy uliczne. Z kolei system sterowania w nocy umożliwia redukowanie poziomu natężenia oświetlenia. Co więcej, zamontowane lampy nie emitują światła niebieskiego, które przyciąga owady. To dobre rozwiązanie między innymi właśnie dla miejsc spacerowych.

Po zakończeniu montażu ledowych naświetlaczy zieleni teren zostanie uporządkowany, a później miasto przystąpi do kolejnego etapu tej inwestycji – ogłoszenia przetargu na montaż oświetlenia po zachodniej stronie zbiornika.

Pogoria III molo

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: remont 60-metrowego molo na Pogorii III ma potrwać kilka tygodni. Co się zmieni?

Autor: Redakcja

03/04/2024

Pogoria

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Wirtualne muzeum, książkomaty, wschodnie ogrody kultury i nie tylko. Oto projekty, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego

Autor: Redakcja

26/09/2023

Nowe wozy dla jednostek OSP w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Jednostki OSP z Dąbrowy Górniczej mają nowe wozy. Ich zakup został sfinansowany z budżetu obywatelskiego

Autor: Redakcja

14/04/2023