Jednostki OSP z Dąbrowy Górniczej mają nowe wozy. Ich zakup został sfinansowany z budżetu obywatelskiego

Siedem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrowy Górniczej ma nowy sprzęt. To cztery lekkie pojazdy pożarnicze, wóz przeznaczony dla grupy poszukiwawczej, a także dwa quady.

Druhowie z 12 dąbrowskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej wykazują się skutecznością i zaradnością nie tylko w akcjach ratowniczych. Równie skutecznie zawalczyli o nowy sprzęt do codziennej pracy, zgłaszając projekt „Bezpieczny strażak” do 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Dąbrowy Górniczej – wyjaśnia Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Warto przypomnieć, że projekt „Bezpieczny strażak” jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrowy Górniczej wspólnie zgłosiły do budżetu obywatelskiego w 2021 roku. Oddano na niego ponad 3 tysiące głosów, co sprawiło, że „Bezpieczny strażak” wygrał trzecią edycję dąbrowskiego budżetu obywatelskiego.

Lekkie pojazdy pożarnicze renault master będą służyć w jednostkach OSP w Tucznawie, Trzebiesławicach, Ujejscu oraz Ząbkowicach. Z kolei wóz renault master, który został przystosowany do pracy grupy poszukiwawczej służyć będzie ratownikom z OSP Okradzionów. Quady – polaris ranger i polaris ranger XP1000 – pojechały natomiast do jednostek OSP KSRG Łosień i OSP Łęka.

Wartość pojazdów to prawie 1,75 mln zł. To jeszcze nie koniec zakupów: Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście otrzyma jeszcze karetkę – zapowiada dąbrowski magistrat.

OSP Cieśle

Może Cię zainteresować:

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieślach zostanie zmodernizowana i rozbudowana. Za 2,2 mln złotych

Autor: Redakcja

16/02/2023

Wysłużone pojazdy strażaków z OSP zostaną zastąpione nowymi samochodami

Może Cię zainteresować:

Nowe wozy dla strażaków z Tucznawy, Trzebiesławic i Ząbkowic. Stare Ochotnicza Straż Pożarna będzie mogła sprzedać

Autor: Redakcja

15/03/2023