Jarmark Świąteczny w Sosnowcu w tym roku znajdzie się w nowym miejscu. I tym razem potrwa niemal trzy tygodnie

Tegoroczny Jarmark Świąteczny w Sosnowcu rozpocznie się na początku grudnia i potrwa wyjątkowo długo, bo 20 dni. Zmieni się też lokalizacja jarmarku.

Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
Jarmark świąteczny

Dotychczasowe jarmarki świąteczne w Sosnowcu były trzydniowymi wydarzeniami, ale tegoroczny potrwa znacznie dłużej. – W tym roku postanowiliśmy jednak, aby atmosfera świąteczna była z nami dłużej i jarmark został niemal do samych świąt – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Co więcej, jarmark, który dotąd był organizowany na ulicach Warszawskiej, Modrzejowskiej czy – przede wszystkim – na alei Zwycięstwa, zostanie przeniesiony na plac Powstańców Styczniowych, czyli przed sam dworzec. Jarmark rozpocznie się w poniedziałek, 4 grudnia, a zakończy dzień przed Wigilią – w sobotę, 23 grudnia.

Wiadomo już, że na placu Powstańców Śląskich pojawi się dziesięć drewnianych stoisk. Będzie w nich można kupić świąteczne prezenty, słodycze czy gorące napoje. Wśród jarmarkowych atrakcji znajdzie się także 15-metrowe koło młyńskie oraz domek świętego Mikołaja, w którym będzie można zrobić sobie zdjęcie.

6 grudnia pojawi się sam Mikołaj, który po „wcześniejszej konsultacji” z rodzicami, wręczy dzieciakom prezenty. W trakcie 20-dniowego jarmarku, przed dworcem stanie również mała scena, na której zaplanowano występy, a urozmaiceniem całego wydarzenia będą warsztaty – informuje sosnowiecki magistrat.

Jarmark sosnowiec 2022

Może Cię zainteresować:

Świąteczny Jarmark w Sosnowcu. Kilkudziesięciu wystawców, atrakcje dla najmłodszych i lekcja astronomii

Autor: Urszula Gołkowska

25/11/2022

Manufaktura świętego Mikołaja

Może Cię zainteresować:

Plac przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu zamienił się w Manufakturę św. Mikołaja. Był też jarmark

Autor: Paulina Gałbas

06/12/2021