Plac przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu zamienił się w Manufakturę św. Mikołaja. Był też jarmark

Św. Mikołaj wrócił do Sosnowca. W niedzielę, 5 grudnia, plac przed Urzędem Miasta zamienił się w Manufakturę św. Mikołaja. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, m.in.: karuzele, warsztaty, konkursy, pokazy rzeźbienia w lodzie oraz świąteczny pociąg. Zaś na Alei Zwycięstwa odbył się Jarmark Świąteczny z przeróżnymi ozdobami.

Paweł Leśniak/ UM Sosnowiec
Manufaktura świętego Mikołaja

Ze względu na pandemię powrót Manufaktury św. Mikołaja był możliwy jedynie na zewnątrz i tak powstała ona na placu przed Urzędem Miasta. Nie było to jednak przeszkodą do dobrej zabawy. Spora liczba atrakcji zachęciła najmłodszych wraz z rodzicami do wzięcia udziału.

Przygotowano chatkę świętego Mikołaja, fotobudkę, karuzele, ciuchcię św. Mikołaja, mobilny tor do nauki snowboardingu oraz konkursy i warsztaty. Dzieci miały również możliwość wrzucenia swojego listu do św. Mikołaja do specjalnie przygotowanej skrzynki.

Choinka „odpalona”

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było odpalanie wielkiej choinki i świetlnych ozdób świątecznych. 26 tysiącami lampek zaświeciło się 16 metrowe drzewko U zbiegu alei Zwycięstwa i ulicy 3 Maja. Dostępny był również dla przechodniów fotopunkt.

Od 4 do 5 grudnia na Alei Zwycięstwa ustawiono Jarmark Świąteczny. Wystawcy sprzedawali różnego rodzaju ozdoby czy słodkości. Nie zbrakło stoisk z grzanym winem.