Świąteczny Jarmark w Sosnowcu. Kilkudziesięciu wystawców, atrakcje dla najmłodszych i lekcja astronomii

Już 4 grudnia w Sosnowcu odbędzie się Jarmark Świąteczny. Na alei Zwycięstwa pojawi się kilkudziesięciu wystawców, w planach jest także Manufaktura św. Mikołaja, czyli wydarzenie skierowane do najmłodszych.

UM Sosnowiec
Jarmark sosnowiec 2022

Święta coraz bliżej, nic zatem dziwnego, że w niedzielę, 4 grudnia, odbędzie się w Sosnowcu Jarmark Świąteczny. Choć wcześniej mówiło się o tym, że wydarzenie może zostać zorganizowane przed dworcem PKP, to ostatecznie wróci na swoje tradycyjne miejsce – na aleję Zwycięstwa. Termin zgłoszeń minął 17 listopada, więc wiadomo już, że w jarmarku udział weźmie około trzydziestu wystawców, wśród nich także sosnowieckie stowarzyszenia.

Jarmark w tym roku potrwa jeden dzień, a wystawcy będą czekać na gości od godziny 10 do 19. Podczas poprzednich edycji wydarzenia na stoiskach można było znaleźć dekoracje, ozdoby świąteczne, można było też kupić prezenty pod choinkę. Nie brakowało także pierników, miodu i innych smakołyków. Co więcej, maluchy również nie będą się nudzić. Swoją obecność podczas jarmarku zapowiedziała Manufaktura św. Mikołaja.

Atrakcje dla dzieci rozpoczną się o godzinie 13. W planach: niespodzianki, animacje, karuzele, diabelski młyn, warsztaty plastyczne, podczas których tworzone będą świąteczne dekoracje, ozdoby na choinkę, czy torby prezentowe, fotobudka, pokazy cyrkowe, żonglerskie i występy akrobatów. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii i autor astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach”. O godzinie 16 w sali sesyjnej RM poprowadzi prelekcję dotyczącą między innymi „pierwszej gwiazdki”.

Dodajmy, że podczas jarmarku pojawią się także stoiska z grami i zabawami dla dzieci.

Manufaktura świętego Mikołaja

Może Cię zainteresować:

Plac przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu zamienił się w Manufakturę św. Mikołaja. Był też jarmark

Autor: Paulina Gałbas

06/12/2021