Hokejowa reprezentacja znów przyjedzie do Sosnowca. Nie tylko na turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

W nadchodzącym roku do nowego Stadionu Zimowego kilka razy zawita reprezentacja Polski. Kadra prowadzona przez Roberta Kalabera rywalizować będzie w Sosnowcu w prekwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich, rozegra tu także mecze sparingowe w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity, które odbędą się w maju 2024 roku.

Fot. FB/ Polski Hokej
Polska reprezentacja

Przypomnijmy, że w 8-11 lutego 2024 r. polska hokejowa reprezentacja zmierzy się z Koreą Południową, Ukrainą i Estonią w prekwalifikacyjnym turnieju do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech. Polscy hokeiści po raz ostatni wzięli udział w ZIO w 1992 roku, we francuskim Albertville, zajmując wówczas jedenaste miejsce.

Tymczasem kadra już rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świata Elity, które odbędą się 10-26 maja w Pradze i Ostrawie. Polacy zagrają wśród najlepszych po 22 latach przerwy. W listopadzie, w Sosnowcu, podczas Turnieju Niepodległości nasza reprezentacja pokonała Estonię, Litwę i młodzieżową reprezentację Łotwy. Już w grudniu kadra uczestniczyła w rozegranym w Klagenfurcie Pucharze Austrii, gdzie wygrała z Włochami i przegrała po dogrywce z gospodarzami.

Kolejny krok to mecze sparingowe, których jest w sumie dziewięć. Dwa z nich reprezentacja rozegra w Sosnowcu – 5 lutego 2024 r. z Koreą Południową i 7 maja z Danią. Pojedynek z Duńczykami będzie ostatnim występem Biało-Czerwonych przed wyjazdem na mistrzostwa świata. Pozostałe terminy gier kontrolnych to 12-13 kwietnia (dwa mecze w Krynicy z Węgrami), 18-19 kwietnia (dwa mecze w Bytomiu ze Słowenią), 26-27 kwietnia (dwa mecze w Nottingham z Wielką Brytanią) i 3 maja (mecz ze Słowacją w Bratysławie lub Trenczynie).

Dodajmy, że w dniach 17-23 kwietnia 2024 roku nowy Stadion zimowy w Sosnowcu będzie areną zmagań w mistrzostw świata juniorów (zawodnicy do lat 18) Dywizji IIA. Polski zespół rywalizować będzie z Chorwacją, Wielką Brytanią, Serbią, Rumunią i Holandią.

Patryk Wronka

Może Cię zainteresować:

Polska hokejowa reprezentacja powalczy w Sosnowcu o igrzyska. Prekwalifikacyjny turniej odbędzie się na Stadionie Zimowym. „Łatwo nie będzie”

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/08/2023

Kadrowicze od poniedziałku trenują w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Turniej o Puchar Niepodległości w Sosnowcu. Pierwszym rywalem polskich hokeistów na lodowisku ArcelorMittal Parku będzie Estonia

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/11/2023

Kongres w Tampere

Może Cię zainteresować:

Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata juniorów do lat 18 odbędą się w Sosnowcu. Polska reprezentacja walczyć będzie o powrót do Dywizji IB

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/05/2023