Turniej o Puchar Niepodległości w Sosnowcu. Pierwszym rywalem polskich hokeistów na lodowisku ArcelorMittal Parku będzie Estonia

W czwartek, 9 listopada, w nowym Stadionie Zimowym w ArcelorMittal Parku rozpocznie się hokejowy Turniej o Puchar Niepodległości. Oprócz polskiej reprezentacji w Sosnowcu rywalizować będą Litwa, Łotwa i Estonia.

Fot. FB/ Polski Hokej
Kadrowicze od poniedziałku trenują w Sosnowcu

W pierwszym, czwartkowym meczu podopieczni trenera Roberta Kalabera zmierzą się z Estonią (początek – godzina 15.30). Przypomnieć warto, że po raz ostatni obie reprezentacje zagrały ze sobą w listopadzie 2022 roku, podczas Baltic Challenge Cup, który odbył się w litewskim Kownie. Polacy wygrali 5:3. Dodajmy, że w Kownie nasz zespół pokonał również Litwę (4:2) i reprezentację B Łotwy (9:0) wygrywając cały turniej. Z kolei w kwietniu 2022 roku Polska wygrała z Estonią 3:0 w Tychach, podczas mistrzostwach świata Dywizji IB. Jak będzie w czwartek?

Dla reprezentacji sosnowiecki Turniej o Puchar Niepodległości jest pierwszym etapem przygotowań do najważniejszej imprezy dla polskiego hokeja od ponad 20 lat. W maju przyszłego roku (10-26.05), po 22 latach przerwy, polscy hokeiści znów wystąpią w mistrzostwach świata Elity, które rozegrane zostaną w Pradze i Ostrawie. Podopieczni trenera Roberta Kalabera trafili do grupy B, gdzie ich rywalami w Ostrawie będą Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja oraz Kazachstan.

Mecze Turnieju o Puchar Niepodległości będą transmitowane w TVP Sport, a także na YouTube (kanał: Polski Hokej TV). Kto chce obejrzeć turniejowe mecze na żywo, może kupić bilet tutaj. Bilety na spotkania Polaków kosztują 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy), zaś na pozostałe mecze 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Harmonogram Turnieju o Puchar Niepodległości:

  • Czwartek, 9 listopada: Polska – Estonia (g. 15.30), Łotwa – Litwa (g. 19.30).
  • Piątek, 10 listopada: Litwa – Estonia (g. 16.30), Polska – Łotwa (g. 20).
  • Sobota, 11 listopada: Estonia – Łotwa (g. 16.30), Polska – Litwa (g. 20).
Kongres w Tampere

Może Cię zainteresować:

Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata juniorów do lat 18 odbędą się w Sosnowcu. Polska reprezentacja walczyć będzie o powrót do Dywizji IB

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/05/2023

Patryk Wronka

Może Cię zainteresować:

Polska hokejowa reprezentacja powalczy w Sosnowcu o igrzyska. Prekwalifikacyjny turniej odbędzie się na Stadionie Zimowym. „Łatwo nie będzie”

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/08/2023