„Garażówka” w Będzin Arenie to nie tylko okazja do wymiany rzeczy. To także promocja zrównoważonego stylu życia

W sobotę, 23 marca, obchodzony jest Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji w Będzin Arenie odbędzie się „Garażówka”. To nie tylko okazja do wymiany rzeczy, ale i do promowania zrównoważonego stylu życia.

Będzin Arena

Sobotnia „Garażówka” w Będzin Arenie odbędzie się w godzinach 14-18.

– To doskonała okazja, aby dać drugie życie przedmiotom, które mogą być dla kogoś jeszcze przydatne. Może macie książki, których już nie czytacie, czy też sprzęty, które leżą nieużywane w waszych szafach i piwnicach? Dajcie im szansę na nowe życie, a także sami znajdźcie coś ciekawego dla siebie! – zachęcają w będzińskim magistracie.

Czego można się spodziewać po „Garażówce”? Przede wszystkim okazji do wymiany rzeczy, które – nieużywane – zalegają w szafach, szufladach czy piwnicach. – To wyjątkowa szansa na odświeżenie swojego otoczenia, pozbycie się zbędnych przedmiotów i znalezienie czegoś nowego i interesującego! – zaznaczają organizatorzy.

Na miejscu organizowane będą zabawy dla dzieci, a także warsztaty z tworzenia biżuterii z odpadów. W Będzin Arenie pojawią się ponadto stanowisko ekodoradcy, a także punkt konsultacyjny „Czyste powietrze”. Regulamin wydarzenia i karta zgłoszeniowa dostępne są tutaj.

Kot

Może Cię zainteresować:

W Będzinie pojawią się domki dla wolno żyjących kotów. „Koty, szczególnie zimą, będą w nich mogły znaleźć dla siebie schronienie”

Autor: Redakcja

18/01/2024

Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Teatr Zagłębia dostał pieniądze na spektakle i sprzęt. Będzie także unijna dotacja na rozbudowę placówki?

Autor: Redakcja

18/03/2024

Otwarcie Mostu Miłości do Zwierząt nad Czarną Przemszą w Będzinie

Może Cię zainteresować:

W Będzinie powstał pierwszy w Polsce most poświęcony... miłości do zwierząt

Autor: Aleksandra Szlęzak

14/03/2024