Gang Olsena z Sosnowca. Ukradli rower i oddali go do lombardu. Na pamiątkę zrobili mu zdjęcie telefonem. Fotkę znaleźli policjanci

Jeśli macie więcej niż 40 lat, to pewnie pamiętacie duńską komedię "Gang Olsena" o grupie przestępców nieudaczników. Teraz okazuje się, że Sosnowiec ma swój własny Gang Olsena.

Autorstwa AOP - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37021642
Olsen Banden, czyli Gang Olsena

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku włamania do garażu. Dzień jak co dzień, mogło by się wydawać.

Chcieli się włamać do garażu w Sosnowcu. W telefonie mieli coś ciekawego

Jednak stróżów prawa coś tknęło i sprawdzili telefon jednego ze złodziei. Tam w galerii zdjęć zauważyli coś dziwnego - zdjęcie lombardu i roweru stojącego przed nim.

Policjanci z Sosnowca byli bardzo spostrzegawczy, natychmiast rozpoznali na zdjęciu rower, który widzieli wcześniej w jednym z policyjnych komunikatów jako skradziony w tym samym dniu w... Katowicach.

Okazało się, że mężczyźni po gościnnych występach w Katowicach i kradzieży jednośladu, przetransportowali go do Będzina i tam zastawili go w jednym z lombardów. Wcześniej zrobili mu smartfonem zdjęcie przed owym przybytkiem. Po co? Na pamiątkę udanego skoku? Racjonalne myślenie chyba nie miało w tym momencie dostępu do umysłów panów rzezimieszków.

Sprawcy włamu do garażu usłyszeli więc zarzuty nie tylko z tego powodu, ale też kradzieży roweru.

Wdzięczna właścicielka roweru śle policjantom podziękowania

Akcja wydarzyła się w maju 2022 r. Dlaczego dopiero teraz o niej piszemy?

Jest ciąg dalszy tej historii kryminalnej. Jednoślad został zwrócony właścicielce tego samego dnia, kiedy został ukradziony. Teraz wdzięczna właścicielka roweru postanowiła przesłać na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu podziękowania dla policjantów:

„PODZIĘKOWANIA

Chciałam serdecznie podziękować za odnalezienie roweru, którego zaginiecie zgłosiłam 10.05.2022r. i tego samego dnia został odnaleziony. Wyrażając swoją wdzięczność życzę dużo wytrwałości oraz sukcesów zawodowych”.

Policjanci zgodnie twierdzą, że tego rodzaju podziękowania zawsze są dla nich bardzo miłe i dają motywację do dalszego działania oraz poczucie, że ich zaangażowanie służy mieszkańcom miasta.

Poszukiwany mężczyzna został znaleziony po 9 dniach

Może Cię zainteresować:

Tragiczny finał poszukiwań w Dąbrowie Górniczej

Autor: Jacek Skorek

19/10/2022

Wypadek w Dąbrowie

Może Cię zainteresować:

Groźna kolizja przy ul. Kazimierzowskiej w Dąbrowie Górniczej. Kierowca wjechał w przydrożne drzewo

Autor: Martyna Urban

18/10/2022