Tragiczny finał poszukiwań w Dąbrowie Górniczej

Po dziewięciu dniach intensywnych poszukiwań zaginionego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, dziś przyszła smutna wiadomość. Ciało 76-letniego Włodzimierza K. zostało znalezione 100 metrów od ogrodzenia zakładu VelvetCARE w Kluczach.

Policja Dąbrowa Górnicza
Poszukiwany mężczyzna został znaleziony po 9 dniach

Od 10 października policjanci, żołnierze, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy górscy, leśnicy i mieszkańcy szukali zaginionego 76-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna udał się wtedy na grzyby w rejon Błędowa i ślad po nim zaginął. Ostatnie logowanie jego telefonu odnotowano po godzinie 19., kiedy rozmawiał z synem. Potem najwyraźniej bateria się rozładowała.

- Grupy poszukiwawcze przeczesały ponad 1000 hektarów terenu, gdzie mógł przemieścić się zaginiony mężczyzna. Do akcji skierowano nie tylko ludzi i psy tropiące, ale również drony i policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną - mówi podkom. Bartłomiej Osmólski z KMP w Dąbrowie Górniczej.

Do akcji ruszyła też Specjalna Grupa Płetwonurków RP. Jak podkreśla policja - dzięki ich doświadczeniu w trudnym, niedostępnym wręcz, podmokłym i bagnistym terenie, udało się wytypować pięć punktów dotąd nie sprawdzonych przez grupy poszukiwawcze.

- Jeden z wytypowanych przez nich punktów okazał się trafieniem. Niestety, znaleźliśmy tam ciało poszukiwanego mężczyzny. Znajdował się 100 metrów od ogrodzenia pobliskiego zakładu produkcyjnego, na podmokłym terenie, w wysokiej trawie. Najwyraźniej szedł po wycince leśnej i kierował się na widoczny z daleka komin - relacjonuje rzecznik policji.

Ciało 76-latka znajdowało się zaledwie 1800 metrów od ostatniego miejsca logowania jego telefonu. Może to oznaczać, że zgubił się w terenie i zmarł z wycieńczenia. Nie ma dotąd informacji od patologa na temat przyczyny śmierci. Jutro będzie też wiadomo, czy prokurator zarządzi przeprowadzenie sekcji zwłok.

czytaj więcej:

Poszukiwania grzybiarza

W lesie zgubił się 76-letni mężczyzna. Poszukiwania trwają

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 20-latka

Ukradł dwa... seicento, odpowie też za inne przestępstwa

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania

Kolizja na parkingu i... europejski nakaz aresztowania

Policja

Spowodowała kolizję, wynik badania alkomatem był szokujący

Policja

Zgubili się przy Pogorii IV. Zlokalizowano ich dzięki GPS

Diler z Dąbrowy miał znaczną ilość marihuany i amfetaminy

Nawet 10 lat odsiadki dla dilera

Ręce w kajdankach (zdjęcie ilustracyjne)

Oszustka ukryła się przed policjantami pod łóżkiem