Dwie nowe filie żłobka miejskiego w Dąbrowie Górniczej i 88 nowych miejsc dla dzieci. Rozpoczęła się rekrutacja

W zeszłym tygodniu rozpoczęła się rekrutacja do dwóch filii żłobka miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Jest 88 nowych miejsc.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Zespół Szkół nr 4 na Łęknicach

Obecnie w Dąbrowie Górniczej są 292 miejsca w żłobkach – w głównej siedzibie żłobka przy ul. Jaworowej, a także w filiach przy ul. Tysiąclecia i Mireckiego. Wkrótce jednak pojawi się 88 nowych miejsc, ponieważ nowe filie żłobka miejskiego uruchomione zostaną w modernizowanych budynkach przedszkola nr 32 na Manhattanie oraz Zespołu Szkół nr 4 w Łęknicach.

Na utworzenie 88 nowych miejsc miasto pozyskało unijne środki – to niemal 3,3 mln złotych. Co istotne, dzięki uruchomieniu nowych żłobków rodzice będą mieli możliwość przeniesienia dziecka do placówki, która znajduje się bliżej ich domu. Obecnie część rodziców musi dowozić dzieci na przykład z Łęknic czy Gołonoga do Mydlic.

10 stycznia rozpoczęła się rekrutacja do dwóch nowych filii miejskiego żłobka na stronie internetowej Żłobka Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Jak informuje dąbrowski magistrat, w sprawie naboru można kontaktować się z pracownikami placówki.

Dodajmy, że filia miejskiego żłobka nr 4 przy ul. Piłsudskiego 28 na Manhattanie zostanie uruchomiona 1 marca. Będą tam 32 miejsca. Z kolei 1 kwietnia zacznie działać filia nr 3 – w budynku przy ul. Łęknice 35, z 56 miejscami.

Zespół Szkół nr 4 na Łęknicach

Może Cię zainteresować:

Zespół Szkół nr 4 zostanie zmodernizowany i ocieplony. Inwestycja kosztuje ponad 42 miliony złotych

Autor: Redakcja

06/09/2022

Nowe autobusy w PKM Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Nowe, hybrydowe autobusy w Dąbrowie Górniczej. 12-metrowe Solarisy kosztowały w sumie niemal 15 milionów złotych

Autor: Redakcja

10/01/2024

W Dąbrowie Górniczej trwa budowa osiedla z czynszowymi mieszkaniami

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: trwa budowa osiedla w formule TBS, są jeszcze wolne mieszkania. „Dwa z trzech budynków wyszły już z ziemi”

Autor: Grzegorz Lisiecki

28/12/2023