Dąbrowa Górnicza: zmiana organizacji ruchu na ulicy Staszica. Inwestycja ma się zakończyć jesienią, na jakim etapie są prace?

Już ponad kilometr ulicy Staszica w Dąbrowie Górniczej został wyremontowany. Na odcinku 1,1 km jest już nowa nawierzchnia i kanalizacja deszczowa. Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu z łącznicami S1 i DK94. Od środy, 21 czerwca – kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Przypomnijmy: przebudowa ulic Staszica i Oddziału AK Ordona, która rozpoczęła się w lutym, kosztuje 9,6 mln złotych. Z tej kwoty ponad 3,8 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zgodnie z harmonogramem inwestycja ma się zakończyć w październiku. Najpierw prace związane były z budową nowej drogi rowerowej, chodnika, a także przebudowy 400-metrowego odcinka ulicy Staszica między posesję pod numerem 76 a skrzyżowaniem z ul. Świerkową. W maju inwestycja wkroczyła w kolejny etap – na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1 rozpoczęła się bowiem budowa ronda.

Na jakim etapie jest inwestycja dzisiaj? Przebudowane zostało już ponad 1,1 km ulicy Staszica. Ten fragment ma już nową, wzmocnioną podbudowę i nawierzchnię. Jest też nowa kanalizacja deszczowa. Wzdłuż ulicy Staszica powstaje też droga rowerowa i chodnik. Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu z łącznicami S1 i DK94, które ma nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo, ale i upłynnić ruch. W środę, 21 czerwca, na ulicy Staszica obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Dziś ruch wahadłowy zostanie wprowadzony na ostatnim przewidzianym do przebudowy odcinku ulicy Staszica – między skrzyżowaniami z ulicami Ziemby i Uthkego. Zakres prac będzie tu taki sam, jak na przebudowanym już fragmencie – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – Droga rowerowa powstaje także wzdłuż ulicy Oddziału AK Ordona. Obecnie prace koncentrują się m.in. przy fragmencie, który będzie omijał istniejącą przepompownię ścieków. Wraz z planowanym za kilka miesięcy końcem wartych 10 mln zł prac, ostatnia warstwa nawierzchni zostanie ułożona na całej długości i szerokości przebudowanej jezdni.

Trwa remont ul Staszica Ordona w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Nowa nawierzchnia, droga rowerowa i rondo zamiast skrzyżowania. Trwa przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona w Dąbrowie Górniczej

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/04/2023

Wiaty w centrum przesiadkowym w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Nowe wiaty w centrum przesiadkowym w Dąbrowie Górniczej. Pojawiła się zieleń, także przy dworcu. „Czekamy z ustawianiem ławek”

Autor: Grzegorz Lisiecki

20/06/2023

Pałac Kultury Zagłębia1

Może Cię zainteresować:

Architektoniczna perła socrealizmu. Oto Pałac Kultury Zagłębia i jego wnętrza. „Zbiór elementów i detali przełożonych na zupełnie nowy język”

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/06/2023