Nowe wiaty w centrum przesiadkowym w Dąbrowie Górniczej. Pojawiła się zieleń, także przy dworcu. „Czekamy z ustawianiem ławek”

Odnowiony dworzec PKP w Dąbrowie Górniczej zostanie otwarty latem, tymczasem teren wokół niego też się zmienia. Pojawiła się zieleń, a w centrum przesiadkowym zamontowano wiaty.

Przypomnijmy, że modernizacja dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej, która rozpoczęła się w grudniu 2021 roku, dobiega końca. Wewnątrz budynku trwają już ostatnie prace, podobnie jak przy poczekalni letniej połączonej z wiatą rowerową. Inwestycja PKP SA, warta 15,62 mln złotych, zmierza do końca. Otwarcie dworca, jak określono, odbędzie się latem, a dokładny termin poznamy po zakończeniu wszystkich odbiorów

Zmienił się nie tylko budynek dworca, ale zmienia się także teren wokół niego. Już w zeszłym tygodniu można było zobaczyć pierwsze efekty zazieleniania centrum przesiadkowego, a także otoczenia dworca. Przy wjeździe na parking od strony ulicy Limanowskiego nasadzono brzozy, a niedaleko dworca – lipy. Pojawiły się także ostrokrzewy. – Ponieważ przy dworcu planowane są jeszcze prace wykończeniowe, czekamy z ustawianiem ławek, które pojawią się między drzewami – pisał kilka dni temu w mediach społecznościowych Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Z kolei w poniedziałek, 19 czerwca, zainstalowane zostały w centrum przesiadkowym cztery wiaty przystankowe. – Dzięki temu z peronów autobusowych wkrótce znikną tymczasowe słupki, a rozkłady jazdy zostaną rozwieszone w gablotach. Wczoraj dotarły też do nas nowe kosze na śmieci, które przed końcem tygodnia zostaną ustawione przy każdej wiacie – poinformował prezydent miasta.

Wyremontowany dworzec w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Remont zbliża się do końca: dworzec PKP w Dąbrowie Górniczej jest już niemal gotowy. Kiedy otwarcie?

Autor: Redakcja

15/06/2023

Pałac Kultury Zagłębia1

Może Cię zainteresować:

Architektoniczna perła socrealizmu. Oto Pałac Kultury Zagłębia i jego wnętrza. „Zbiór elementów i detali przełożonych na zupełnie nowy język”

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/06/2023