Dąbrowa Górnicza. Zbliża się remont ronda i kolejnego odcinka ulicy Tysiąclecia. Będą utrudnienia

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z remontem kolejnego odcinka ulicy Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej. Wymieniania będzie nawierzchnia na rondzie u zbiegu ulic 11 Listopada, Tysiąclecia i Kosmonautów.

Google Maps
Rondo na skrzyżowaniu Tysiąclecia, Kosmonautów i 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej

Prace rozpoczną się we wtorek, 11 czerwca i obejmą nie tylko rondo na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia, Kosmonautów i 11 Listopada, ale także odcinek od ronda do wjazdu w boczną ulicę Tysiąclecia, prowadzącą do Przedszkola nr 36 oraz Szkoły Podstawowej nr 12.

Jak informuje dąbrowski magistrat, rondo remontowane będzie w dwóch etapach – „połówkowo”. I otrzyma betonowy pierścień. Podczas prowadzonych robót przejazd przez rondo będzie możliwy tylko na wprost, od między ulicami 11 Listopada i Kosmonautów. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Na czas remontu dojazd do osiedla, a także SP 12, będzie możliwy ulicami Kasprzaka, Młodych oraz Podlesie. Z kolei linie autobusowe nr 644 i 645 wrócą na swoje stałe trasy (z obsługą przystanków przy ulicy Tysiąclecia i Młodych) dopiero po zakończeniu prac.

Przypomnijmy, że wcześniej wyremontowany został odcinek ulicy Tysiąclecia między aleją Piłsudskiego i ulicą 11 Listopada. Sfrezowano starą nawierzchnię, wyregulowano deszczowe wpusty i położono dwie warstwy nowej nawierzchni. Wzdłuż jezdni wydzielone zostały miejsca postojowe.

Mat. UM Dąbrowa Górnicza
DK78 obwodnica Pradeł

Może Cię zainteresować:

Powstanie rondo, wiadukt, most. Jest przetarg na budowę 2,3-kilometrowej obwodnicy Pradeł. To część większej inwestycji

Autor: Grzegorz Lisiecki

28/05/2024

Tężnia w Ząbkowicach

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: w Ząbkowicach, w ramach budżetu obywatelskiego, wybudowana zostanie tężnia. Zobaczcie wizualizacje

Autor: Redakcja

23/05/2024

Węzeł Zębkowice

Może Cię zainteresować:

Budowa niemal 7-kilometrowego odcinka S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza zbliża się do końca. Węzeł Ząbkowice jest już gotowy

Autor: Grzegorz Lisiecki

22/05/2024