Dąbrowa Górnicza. Wkrótce w Centrum Handlowym Pogoria odbędzie się kiermasz świąteczny. „W tym roku ilość rękodzieł jest ogromna”

Niedawno w Centrum Handlowym Pogoria odbyły się świąteczne warsztaty, a wkrótce w Pogorii dąbrowski magistrat zorganizuje kiermasz świąteczny.

Fot. Facebook/ Centrum Handlowe Pogoria
CH Pogoria

Podczas kiermaszu będzie można kupić przeróżne ozdoby, między innymi bombki, stroiki czy wianki, które zostały przygotowane przez około 20 placówek oświatowych, stowarzyszeń oraz instytucji kultury z Dąbrowy Górniczej. Kiermasz odbędzie się 19-20 grudnia w godzinach 15-19.

Na placu Centralnym w CH Pogoria ustawionych zostanie około 20 stoisk. – Jak co roku zapraszamy wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej, a także okolicznych miejscowości, do odwiedzania naszego świątecznego kiermaszu bożonarodzeniowego. W tym roku ilość rękodzieł, różnego rodzaju ozdób świątecznych, przygotowana przez nasze placówki oświatowe, kulturowe i stowarzyszenia, jest ogromna – mówi Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydziału Marki Miasta, Kultury i Sportu UM.

Swoje rękodzieła na tegoroczny kiermasz od kilku tygodni przygotowują między innymi przedszkolaki z przedszkoli nr 10, 13 i 14 oraz uczniowie szkół z Zespołu Szkół Technicznych, Technicznych Zakładów Naukowych, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Przedszkolnym, Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi. Środki, które pozyskają podczas świątecznego kiermaszu przeznaczone zostaną na cele związane z ich działalnością.

Ponadto swoje stoiska w CH Pogoria przygotują między innymi Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie, Pałac Kultury Zagłębia, Stowarzyszenie Krokus, Stowarzyszenie Dopamina Lab, Miejska Biblioteka Publiczna, Warsztat Terapii Zajęciowej, ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Dąbrowa Górnicza, Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych Ósmy Dzień.

Świąteczne warsztaty w CH Pogoria 2019

Może Cię zainteresować:

Stroik, wianek, bombka? Po trzyletniej przerwie wracają świąteczne warsztaty w Centrum Handlowym Pogoria

Autor: Redakcja

02/12/2022

Maja rehabilitacja

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. 18-letnia Maja stanie na nogach? Potrzebna jest pomoc w zakupie sprzętu do nauki chodzenia

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/12/2022

Polscy żeglarze niepełnosprawni

Może Cię zainteresować:

Poobijana, w siniakach, ale zwycięska. Dąbrowianka Olga Górnaś-Grudzień, wraz z Piotrem Cichockim, została mistrzynią świata żeglarzy z niepełnosprawnościami

Autor: Redakcja

29/11/2022