Dąbrowa Górnicza. Uwaga, już w czwartek nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Królowej Jadwigi w centrum miasta

Trwają prace na ul. Królowej Jadwigi. W czwartek, 24 listopada, ruch w obu kierunkach na części ulicy zostanie przeniesiony na jezdnię w kierunku Będzina.

Wizualizacja: UM Dąbrowa Górnicza
Ulica Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej

Do zmiany organizacji ruchu na ul. Królowej Jadwigi dojdzie w godzinach przedpołudniowych. Przeniesienie ruchu ma umożliwić przebudowę jezdni w kierunku Gołonoga. Powstanie przy niej także ścieżka dla rowerzystów; tzw. ciąg rowerowo-pieszy będzie miał 3 metry szerokości.

– Samochody jadące w kierunku Gołonoga i Sosnowca na jezdnię w kierunku Będzina przejadą łącznikiem wybudowanym na modernizowanym torowisku na wysokości przystanku autobusowego w centrum. Na właściwą jezdnię kierowcy wrócą podobną przewiązką wykonaną przed rondem przy alei Róż, gdzie ruch będzie się odbywał na dotychczasowych zasadach – informuje dąbrowski magistrat.

Na zamykanym w czwartek odcinku drogi wybudowana zostanie nowa kanalizacja i przekładka sieci wodociągowej. Oczywiście powstanie także nowa konstrukcja jezdni i jej nawierzchnia. Po zakończeniu prac stworzone zostanie ponadto wyniesione przejście dla pieszych, które ma zapewnić bezpieczną komunikację między parkiem Hallera i Pałacem Kultury Zagłębia, a także ułatwić dostęp do nowych przystanków tramwajowych.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Królowej Jadwigi to element większej inwestycji, czyli modernizacji układu drogowo-torowego między aleją Róż i granicą z Będzinem. Wykonawcą prac – na zlecenie miasta i spółki Tramwaje Śląskie – jest ZUE Kraków. Inwestycja kosztuje 76 mln zł brutto.

Przejście podziemne

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęły się przygotowania do wspólnej inwestycji miasta i PKP PLK. W Strzemieszycach powstanie podziemne przejście

Autor: Redakcja

22/11/2022

Przebudowa DK1

Może Cię zainteresować:

Przebudowa DK1 na odcinku Podwarpie – Dąbrowa Górnicza: kierowcy mogą już jeździć po nowym fragmencie jezdni w kierunku Sosnowca

Autor: Redakcja

21/11/2022