Przebudowa DK1 na odcinku Podwarpie – Dąbrowa Górnicza: kierowcy mogą już jeździć po nowym fragmencie jezdni w kierunku Sosnowca

Trwa przebudowa DK1 na odcinku Podwarpie – Dąbrowa Górnicza. Od poniedziałku kierowcy mogą już jeździć po nowym fragmencie jezdni S1. – Przenosimy ruch między ul. Kusocińskiego i węzłem Pogoria na nowo wybudowaną jezdnię w kierunku Sosnowca – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Fot. Twitter/ GDDKiA Katowice
Przebudowa DK1

Od poniedziałku, 21 listopada, kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka jezdni za kładką pieszo-rowerową przy ulicy Kusocińskiego –do okolic węzła Pogoria. – Na jezdniach, po których będzie odbywał się ruch pojazdów, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, a w rejonie przejazdów technologicznych pomiędzy obiema jezdniami do 40 km/h – przypominają w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– W grudniu br. planowane jest również przeniesienie ruchu na kolejny odcinek o długości ok. 2,7 km. Odcinek ten będzie się zaczynał na wysokości wiaduktu drogowego w rejonie ulicy Ujejskiej, a kończył pod kładką dla pieszych w rejonie ulicy Kusocińskiego – informuje katowicki oddział GDDKiA.

Przypomnieć warto, że przebudowa DK1 na odcinku Podwarpie – Dąbrowa Górnicza ma podnieść standard drogi do parametrów „ekspresówki” na długości prawie 7 km. Nawierzchni dostosowana zostanie do przenoszenia obciążenia o nacisku 11,5 tony na oś. W ramach inwestycji powstaną w sumie cztery mosty, cztery wiadukty, dwa przepusty, dwie kładki dla pieszych, mur oporowy, siedem przejść dla zwierząt oraz dwa węzły drogowe: Dąbrowa Górnicza Ząbkowice i Dąbrowa Górnicza Pogoria. Wybudowane zostaną ekrany akustyczne, ekrany przeciwolśnieniowe oraz elementy naprowadzające – płotki herpetologiczne, wygrodzenia ochronne, zabezpieczenie ogrodzenia nad ciekami wodnymi.

Tymczasowa organizacja ruchu. GDDKiA

Głównym wykonawcą inwestycji jest Budimex SA, a jej wartość to ponad 282 mln złotych. Prace powinny zakończyć się w grudniu 2023 roku.

S1 Podwarpie Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt rozbudowy drogi ekspresowej S1 od Dąbrowy Górniczej do Sosnowca

Autor: Redakcja

13/10/2022

Budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia

Może Cię zainteresować:

Drogowe inwestycje w regionie: sprawdzamy, co z budową obwodnic i rozbudową dróg ekspresowych. Terminy Generalnej Dyrekcji Dróg Państwowych i Autostrad niezagrożone?

Autor: Redakcja

10/10/2022

czytaj więcej:

Kładka nad DK1

Przebudowa DK1: kładki dla pieszych są już niemal gotowe

Prace na DK1

Przebudowa DK1: uwaga, utrudnienia przy ul. Konstytucji

Ulica Ujejska w Dąbrowie Górniczej zostanie zamknięta

Uwaga, utrudnienia! Drogowcy będą pracować w niedzielę

Modernizowany dworzec w Dąbrowie Górniczej

Przebudowa dworca: elewacja jest już gotowa

Wydłuża się termin budowy mostku nad Rakówką

Opóźnienia na budowie mostka nad Rakówką

Szansa dla dworca kolejowego w Ząbkowicach

Miasto chce wynająć dworzec w Ząbkowicach

Dąbrowa Górnicza rezygnuje z inwestycji

Skutki inflacji widoczne w Dąbrowie Górniczej