Dąbrowa Górnicza: rozpoczęły się kolejne remonty dróg. Uwaga na utrudnienia i objazdy. Kiedy koniec prac?

Na początku tygodnia rozpoczęły się remonty fragmentów ul. Różyckiego i ul. Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej. To dobre informacje dla mieszkańców Łęki, Tucznawy i osiedla Kasprzaka.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Rozpoczął się remont ulicy Różyckiego w Dąbrowie Górniczej

Ulica Różyckiego łączy Łękę i Tucznawę. – 6 lat od zmiany patrona na mapach Google droga wciąż figuruje jako ulica Dąbrowszczaków – dziwi się Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. Jak informuje dąbrowski magistrat, prace obejmą 2,5-kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Przelotową w stronę Tucznawy. Prawie dwukilometrowy podcinek ulicy – 600 m za posesjami – został zamknięty dla ruchu, zaś objazd wyznaczono ulicami Poboczną, Łaskową, Gołonoską, Inwestycyjną i Idzikowskiego.

Także w poniedziałek rozpoczął się remont osiedlowego odcinka ulicy Tysiąclecia, która prowadzi między innymi do Szkoły Podstawowej nr 12 i Przedszkola nr 36 na osiedlu Kasprzaka. – Na drodze, którą przejęliśmy od ArcelorMittal Poland, zaplanowaliśmy sfrezowanie starej nawierzchni, stabilizację podbudowy, wymianę krawężników oraz ułożenie nowej nawierzchni, także na miejscach postojowych – zapowiada prezydent miasta.

Droga została zamknięta, jednak z zachowaniem dojazdu do bloków przy ul. Tysiąclecia 35 i 37. Z kolei objazd do budynków przy ul. Tysiąclecia 27, 29, 31 i 33 poprowadzono parkingiem przed blokiem nr 19 oraz utwardzoną drogą obok kortów. Remont ulicy Tysiąclecia ma zakończyć się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Fragment ul. Tysiąclecia. Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Rozpoczęła się budowa osiedla TBS w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: rozpoczęła się budowa nowego osiedla, powstanie 168 mieszkań czynszowych. Inwestycja kosztuje ponad 52 mln złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

24/07/2023

Dąbrowa Górnicza Gołonóg

Może Cię zainteresować:

Co z Koleją Plus w Dąbrowie Górniczej? Pomału do przodu, PLK ogłosiła przetarg

Autor: Michał Wroński

13/07/2023