Dąbrowa Górnicza. Przebudowa głównej osi komunikacyjnej miasta zbliża się do końca. „Najbliższe dni będą szczególnie trudne”

W Dąbrowie Górniczej dobiega końca przebudowa głównej osi komunikacyjnej miasta. – Ostatnie i najbliższe dni były i będą szczególnie trudne, bo drogowcy wykorzystują dosłownie każde okno pogodowe, by na przebudowanych odcinkach układać ostatnią ścieralną warstwę nawierzchni – zapowiada Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Fot. FB/ Marcin Bazylak
Dąbrowa Górnicza. Przebudowa głównej osi komunikacyjnej miasta zbliża się do końca

Przypomnijmy, że ta ogromna inwestycja, która zaczęła się w 2021 roku, została podzielona na dwa etapy – w pierwszym prowadzono prace od ul. Kasprzaka do al. Róż, zaś w drugim – od al. Róż do pętli przy Urzędzie Pracy. W poniedziałek, 18 grudnia, prace związane z układaniem asfaltu prowadzone są od alei Róż do Majakowskiego, trwa ponadto przebudowa ronda Budowniczych Huty Katowice, a także budowa kolejnego – na skrzyżowaniu alei Majakowskiego z ulicami Królowej Jadwigi i Piłsudskiego.

– Koniec przebudowy głównej osi miasta jest już naprawdę bliski. Ostatnie i najbliższe dni były i będą szczególnie trudne, bo drogowcy wykorzystują dosłownie każde okno pogodowe, by na przebudowanych odcinkach układać ostatnią ścieralną warstwę nawierzchni – wyjaśnia Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – By zakończyć prace na drogach w tym roku drogowcy będą pracować także w weekendy, gdy ruch w mieście jest mniejszy – dodaje.

Prace trwają, więc miasto zachęca do korzystania z dróg alternatywnych.

Utrudnienia mają się zakończyć się w tym roku. Warto przypomnieć, że przebudowa głównej osi komunikacyjnej Dąbrowy Górniczej ro wspólna inwestycja miasta i Tramwajów Śląskich. Tramwajowa spółka zmodernizowała torowisko na ulicach Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Piłsudskiego, na długości niemal pięciu kilometrów.

Wszyscy jesteśmy już zmęczeni tą przebudową i tak samo jak Wy z utęsknieniem wyczekuję chwili, gdy od granicy z Będzinem przez centrum do Gołonoga przejedziemy bez żadnych utrudnień. Dziękuję Wam za dotychczasową cierpliwość i proszę o wyrozumiałość jeszcze na ten ostatni, bardzo intensywny czas prac – napisał prezydent miasta w mediach społecznościowych.

Nowe ronda w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: nowe ronda zamiast skrzyżowań i sygnalizacji świetlnej. „To najlepszy sposób na usprawnienie i upłynnienie ruchu”

Autor: Redakcja

05/07/2023

Kolejny fragment alei Piłsudskiego zostanie udostępniony dla ruchu

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa ulic wzdłuż głównej osi komunikacyjnej Dąbrowy Górniczej. Gotowy jest kolejny fragment alei Piłsudskiego. Koniec prac jeszcze w tym roku?

Autor: Redakcja

06/03/2023

Remont alei Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w Dąbrowie Górniczej, drogowcy układają kolejną warstwę nawierzchni na alei Piłsudskiego. Kiedy wrócą tramwaje?

Autor: Redakcja

03/10/2023