Dąbrowa Górnicza. Poszukiwany przez miejski ośrodek wychowawczy 17-latek kradł w dyskoncie whisky. „To brak odpowiedzialności i wyznaczonych zasad”

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali 17-latka, który... ukradł butelki luksusowej whisky. Jak się okazało, nie był to jego jedyny problem.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Zatrzymany 17-latek stanie teraz przed sądem

Znany, lokalny dyskont był obiektem seryjnych kradzieży. – Po analizie danych i współpracy z ochroniarzami sklepu, funkcjonariusze w końcu namierzyli i zatrzymali sprawcę, a okazało się, że był to siedemnastolatek poszukiwany przez miejski ośrodek wychowawczy. Młody mężczyzna nie powrócił z przepustki, czyniąc z kradzieży swoją ucieczkę przed odpowiedzialnością – informuje dąbrowska komenda.

17-latek ukradł butelki luksusowej whisky o łącznej wartości niemal 2 tysięcy złotych. – Nasi śledczy ustalili, że nastolatek popełnił te przestępstwa nie tylko z pobudek materialnych, ale także z braku odpowiedzialności i wyznaczonych zasad. Młody człowiek popełniając wskazane przestępstwa, prawdopodobnie utracił szansę na resocjalizację – podkreślają policjanci.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kradzieży. 17-latek trafił z powrotem do placówki, z której uciekł, ale wkrótce stanie przed sądem. Jak przypominają dąbrowscy policjanci, granica odpowiedzialności karnej w Kodeksie karnym wynosi 17 lat, więc będzie odpowiadać jak dorosły.

Policja

Może Cię zainteresować:

18-latek z Czeladzi dla „zabawy” rozbił wiatę przystankową. Obezwładnił i zatrzymał go policjant po służbie

Autor: Redakcja

28/07/2023

Śląska Policja

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: 35-latek z zakazem prowadzenia pojazdów doprowadził do czołowego zderzenia. W wypadku ranna została 59-letnia kobieta

Autor: Redakcja

27/07/2023