18-latek z Czeladzi dla „zabawy” rozbił wiatę przystankową. Obezwładnił i zatrzymał go policjant po służbie

W Czeladzi został zatrzymany 18-letni mieszkaniec miasta, który – dla „zabawy” – rzucił kamieniem w wiatę przystankową rozbijając szybę. 18-latka obezwładnił i zatrzymał policjant z Mysłowic, który w czasie wolnym od służby wybrał się do Czeladzi.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Do zdarzenia doszło w czwartek, 27 lipca. Przejeżdżając obok jednego z przystanków policjant zauważył trzy młode osoby, z których jedna rzuciła kamieniem w kierunku wiaty przystanku, rozbijając szybę.

Kryminalny zatrzymał swój samochód i podszedł do oddalającej się grupy. Policjant, po tym jak pokazał swoją legitymację służbową i zapytał młodego mężczyznę, dlaczego zniszczył wiatę, usłyszał, by się tym nie interesował. 18-latek chciał odejść i zaczął się wyrywać próbującemu go zatrzymać policjantowi, jednak został przez niego szybko obezwładniony. Kryminalny o wszystkim poinformował dyżurnego z komisariatu w Czeladzi, który na miejsce wysłał patrol prewencji – informują policjanci.

18-latek, mieszkaniec Czeladzi, w oczekiwaniu na policjantów, cały czas próbował się wyrwać, na dodatek obrażał policjanta i groził mu. Ostatecznie trafił w ręce patrolu.

Śląska Policja

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: 35-latek z zakazem prowadzenia pojazdów doprowadził do czołowego zderzenia. W wypadku ranna została 59-letnia kobieta

Autor: Redakcja

27/07/2023

Sierżant szt. Sebastian Warliński, policjant sosnowieckiej drogówki

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę. 19-latek miał 2,3 promila i spowodował kolizję

Autor: Redakcja

26/07/2023