Dąbrowa Górnicza: 35-latek z zakazem prowadzenia pojazdów doprowadził do czołowego zderzenia. W wypadku ranna została 59-letnia kobieta

35-latek z zakazem prowadzenia pojazdów doprowadził do czołowego zderzenia, w którym ranna została 59-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej. Inny zatrzymany przez policjantów kierowca, 19-latek, miał we krwi niemal dwa promile alkoholu.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Śląska Policja

W środę, 26 lipca, na drogach Dąbrowy Górniczej policjanci zatrzymali dwóch kierowców. Do pierwszego zdarzenia doszło wczesnym popołudniem. – 35-letni mężczyzna, mimo zakazu prowadzenia pojazdów, usiadł za kierownicą swojego audi. Jego nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie doprowadziło do zderzenia czołowego z inną osobówką, którym kierowała 59-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej. W wyniku tego wypadku kierująca kią została ranna i natychmiast przewieziona do szpitala – informuje dąbrowska komenda.

Również w środę, na ulicy Kasprzaka, policjanci zatrzymali 19-latka, który kierował swoim fiatem po alkoholu. Jak wykazało badanie, miał we krwi niemal dwa promile alkoholu. 19-latek był w takim stanie, że stanowił poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Obaj zatrzymani mężczyźni staną teraz przed sądem. – Prowadzenie pojazdu pomimo zakazu oraz kierowanie autem będąc pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwa, które wymagają surowych konsekwencji – przypominają policjanci.

Sierżant szt. Sebastian Warliński, policjant sosnowieckiej drogówki

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę. 19-latek miał 2,3 promila i spowodował kolizję

Autor: Redakcja

26/07/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Tragedia w Dąbrowie Górniczej. Pijana matka przygniotła 3-miesięczne niemowlę w trakcie snu

Autor: Martyna Urban

18/07/2023