Sosnowiec: policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę. 19-latek miał 2,3 promila i spowodował kolizję

Funkcjonariusz sosnowieckiej drogówki podczas swojego urlopu ujął nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję z zaparkowanym pojazdem. Dzięki reakcji policjanta zapewne nie doszło do tragedii – zatrzymany mężczyzna miał bowiem prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie!

Fot. Policja Sosnowiec
Sierżant szt. Sebastian Warliński, policjant sosnowieckiej drogówki

Do zdarzenia doszło na ulicy Chopina w Sosnowcu. Sierżant szt. Sebastian Warliński z wydziału ruchu drogowego, który przebywał na urlopie, zauważył dwa uszkodzone samochody. Jeden z pojazdów odjechał. – Widząc tę sytuację, stróż prawa natychmiast zareagował i pojechał za samochodem marki Mitsubishi. Gdy pojazd zatrzymał się, policjant podszedł do kierowcy. Od 19-latka wyczuł woń alkoholu, w związku z czym natychmiast wezwał patrol policji. Okazało się, że mężczyzna prowadził, mając prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie – informuje sosnowiecka komenda.

Jak się szybko okazało, 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. – Pamiętajmy, aby nigdy nie wsiadać „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Zawsze możemy sprawdzić swój stan trzeźwości w najbliższej jednostce policji. Decydując się na jazdę „na podwójnym gazie”, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego – przypominają policjanci.

Próba przekupstwa

Może Cię zainteresować:

Sosnowiczanin na gościnnych występach. Próbował przekupić policjantów, bo... przekroczył prędkość

Autor: Redakcja

25/07/2023

Checinski Arkadiusz

Może Cię zainteresować:

Anonim groził śmiercią Arkadiuszowi Chęcińskiemu, prezydentowi Sosnowca. Sprawą zajmuje się policja

Autor: Martyna Urban

25/07/2023