Anonim groził śmiercią Arkadiuszowi Chęcińskiemu, prezydentowi Sosnowca. Sprawą zajmuje się policja

Arkadiusz Chęciński w mediach społecznościowych udostępnił zdjęcie treści listu, który został nadany do Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. W anonimie osoba o nieustalonej tożsamości grozi prezydentowi miasta śmiercią. „Zostanie wykonany na tobie wyrok śmierci, wyjmę ci oczy i zrobię sobie z nich wisiorek” - pisze anonim w liście.

www.facebook.com/arkadiuszchecinski,pl
Checinski Arkadiusz

W piątek, 14 lipca, prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński udostępnił w mediach społecznościowych treść anonimu, który został dostarczony do Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Sprawca o nieznanej tożsamości grozi mu śmiercią.

Zostanie wykonany na tobie wyrok śmierci, wyjmę ci oczy i zrobię sobie z nich wisiorek. Porąbię Cię na kawałki, a twoje organy zjedzą psy. Ale zanim dokonam na tobie egzekucji oskalpuję cię, i będę się nad tobą znęcać (...) – czytamy w treści nadanego anonimu.

Arkadiusz Chęciński w dość żartobliwy sposób skomentował treść listu: – A mówią, że ludzie przestali listy pisać. Ale chyba tylko miłosne.

Pod postem wypowiedziało się kilkaset osób, które wyraziło sprzeciw wobec takiego zachowania: - „Ewidentne groźby karalne!”, „Proszę uważać i mieć oczy dookoła głowy. Pozdrawiam i życzę, aby adresata szybko odnaleźli i podjęli odpowiednie czynności.”, „Szaleńców nie brakuje” – komentują internauci.

W sprawie wypowiedział się także Urząd Miejski w Sosnowcu, który potwierdził, że do tej pory nie doszło do żadnej niebezpiecznej sytuacji. Natomiast rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu dodaje, że 14 lipca, czyli w dniu otrzymania przez Arkadiusza Chęcińskiego anonimu, do komendy wpłynęło zawiadomienie w sprawie przedmiotowego listu. Obecnie prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 190 par. 1 kodeksu karnego, czyli w kierunku groźby karalnej.

– Za popełnienie tego czynu grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 – informuje mł. asp. Katarzyna Cypel-Dąbrowska, rzeczniczka prasowa KMP w Sosnowcu.
Busy na zlecenie Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Elektryczne busy obsłużą przewozy seniorów i nocny transport na zlecenie

Autor: Michał Wroński

14/07/2023