Dąbrowa Górnicza: kiermasz charytatywny w SP 29 i zbiórka dla poszkodowanej w pożarze pięcioosobowej rodziny

W sobotę, 3 czerwca, na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 z oddziałami sportowymi im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej odbędzie się charytatywny kiermasz. Dochód z akcji zostanie przekazany na wsparcie rodziny, która ucierpiała w pożarze mieszkania.

Fot. sp29dg.pl
SP29 w Dąbrowie Górniczej

W zeszły piątek, w Gołonogu, na osiedlu Broadway, doszło do pożaru jednego z mieszkań. Poszkodowana została pięcioosobowa rodzina; zarówno rodzice, jak i trójka dzieci trafili do szpitali, a mieszkanie wymaga generalnego remontu. Rodzinę można finansowo wesprzeć tutaj; zrzutkę założyła Rada Rodziców przy SP 23 w Sosnowcu, gdzie nauczycielką jest poszkodowana w pożarze kobieta.

„Cała rodzina naszej nauczycielki Pani Izy ucierpiała w pożarze mieszkania. Spłonął nie tylko dobytek. Mąż, troje dzieci i ona sama są poważnie ranni. W tym momencie Pani Iza i jej mąż przebywają na oddziale Centrum Leczenia Oparzeń Szpitala w Siemianowicach. Dzieci są leczone w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Ligocie i w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. (…) Potrzebna jest natychmiastowa pomoc na leczenie. Musimy też zadbać o ich powrót do normalnego życia. Przywrócić możliwość zamieszkania w ich domu. Prosimy pomóżcie” – apeluje na stronie Zrzutki społeczność Szkoły Podstawowej nr 23 w Sosnowcu.

Rodzinę będzie można wesprzeć także podczas charytatywnego kiermaszu, który zorganizowany zostanie w sobotę, 3 czerwca, na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 z oddziałami sportowymi im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej (ul. Morcinka 4). Dwoje z poszkodowanych w pożarze dzieci to absolwenci SP 29, a jedno jest uczniem tej szkoły. Na kiermaszu będzie można kupić symboliczne cegiełki, a także ciasta, które upieczone przez uczniów SP 29 i ich rodziców. – Zaplanowano także aukcje, w czasie których do wylicytowania będą grafiki, ceramika czy kilkudziesięcioletnie książki. Wydarzenie wspierają m.in. Zagłębiowska Izba Gospodarcza, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Miejski Klub Sportowy, Centrum Sportu i Rekreacji, a także Miejska Biblioteka Publiczna – informuje dąbrowski magistrat.

Sobotni kiermasz zorganizowany zostanie w godzinach 9-12.30.

Dąbrowa Górnicza: zmiany w komunikacji od 1 czerwca

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: zmieniają się trasy siedmiu linii autobusowych. Dodatkowe kursy, nowe przystanki i „ikona Gołonoga”

Autor: Redakcja

31/05/2023

Montaż koła widokowego w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Diabelski młyn przed Pałacem Kultury Zagłębia. Trwa montaż urządzenia. „Już niebawem będziemy mogli spojrzeć na Dąbrowę Górniczą z wysokości 32 metrów”

Autor: Redakcja

26/05/2023