Dąbrowa Górnicza: dla kogo wynajem mieszkań po preferencyjnej cenie? Społeczna Agencja Najmu rozpoczęła przyjowanie wniosków

Społeczna Agencja Najmu w Dąbrowie Górniczej prowadzi nabór wniosków dotyczących wynajmu mieszkań w preferencyjnych cenach. Agencja wspierać będzie rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i mieszkaniowej.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Społeczna Agencja Najmu w Dąbrowie Górniczej

Społeczna Agencja Najmu (SAN) w Dąbrowie Górniczej powstała w ramach rządowego pilotażu „Wzajemnie potrzebni” realizowanego przez Fundację Habitat For Humanity Poland we współpracy z dąbrowskim magistratem. Fundacja – założona w 1992 roku w Gliwicach – pozyskała ponad 3 mln zł na realizację tego projektu. Na sam program „Wzajemnie potrzebni” przeznaczono w sumie 18 mln zł. Jest on realizowany w pięciu miastach w Polsce, w tym także w Dąbrowie Górniczej.

SAN, z pomocą wolontariuszy (Habitat For Humanity Poland prowadzi program międzynarodowego wolontariatu – Global Village), zajął się remontem 23 mieszkań w Dąbrowe Górniczej. Agencja będzie je oferować pod wynajem z tańszym czynszem. To szansa dla niezamożnych mieszkańców miasta, ale nie tylko.

– W Dąbrowie Górniczej pozyskiwane są mieszkania z rynku wtórnego oraz pustostany należące do miasta. Następnie nasza fundacja remontuje je i wynajmuje. Zaspokajają one potrzeby mieszkaniowe wspólnoty w Dąbrowie. Ze wsparcia SAN-u skorzystają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, m.in. osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy i uchodźcy, których dochody uniemożliwia samodzielny wynajem mieszkań na rynku – wyjaśniają w Fundacji Habitat For Humanity Poland.

Agencja oferować będzie w pełni wyposażone mieszkanie na wynajem w Dąbrowie Górniczej, zaś stawki najmu zależeć będą od wielkości mieszkania. Ponadto SAN – przypadku uchodźców z Ukrainy i repatriantów – zapewni stałe wsparcie pracownika fundacji podczas szukania pracy, edukacji dzieci, a także w integracji kulturowej. Społeczna Agencja Najmu rozpoczęła już nabór wniosków o najem mieszkania. Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 799 351 115 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-19), a także pod mejlowym adresem: infolinia@habitat.pl. Formularz rekrutacyjny znajduje się tutaj.

Przy remoncie mieszkań w Dąbrowie Górniczej pracują wolontariusze z Irlandii Północnej

Może Cię zainteresować:

W Dąbrowie Górniczej powstaje Społeczna Agencja Najmu, która będzie wynajmowała mieszkania w niskiej cenie. „Gmina może przyznać dopłatę do czynszu”

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/09/2023

Rozpoczęła się budowa osiedla TBS w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: rozpoczęła się budowa nowego osiedla, powstanie 168 mieszkań czynszowych. Inwestycja kosztuje ponad 52 mln złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

24/07/2023