Dąbrowa Górnicza: autobusowa linia 638 wraca na starą trasę. „Nie będzie już tracić cennych minut w korkach na S1”

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, w niedzielę, 12 listopada – w związku z zakończeniem przebudowy skrzyżowania alei Zwycięstwa z ulicami Konstytucji i Ujejską, przywrócone zostaną stałe trasy przejazdu autobusów linii 638 i 903N.

Przypomnijmy, że – na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – trwa przebudowa DK1 w drogę ekspresową. Prace prowadzi firma Budimex. Wykonawca ma położyć nawierzchnię na nowej drodze, co umożliwi autobusom komunikacji miejskiej przejazd przez niedawno przebudowane skrzyżowanie alei Zwycięstwa z ulicami Konstytucji i Ujejską, na którym powstało rondo.

Ta wiadomość powinna ucieszyć mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którzy korzystają z linii autobusowej nr 638: linia wraca na stałą trasę i nie będzie już tracić cennych minut w korkach na S1 – zapowiada Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

– Na razie na nowym rondzie możliwy będzie przejazd z alei Zwycięstwa w ulicę Ujejską. Natomiast wlot w ulicę Konstytucji zostanie otwarty przed końcem listopada. Wtedy też na stałą trasę wróci linia 656. I wtedy też, zgodnie z zapowiedziami, zwiększymy na niej liczbę kursów – dodaje prezydent miasta.

Jak dodają w Zarządzie Transportu Metropolitalnego, na linii 656 nadal będzie obowiązywał tymczasowy rozkład jazdy.

Społeczna Agencja Najmu w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: dla kogo wynajem mieszkań po preferencyjnej cenie? Społeczna Agencja Najmu rozpoczęła przyjowanie wniosków

Autor: Redakcja

08/11/2023

Budowa ronda w Gołonogu

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Zmiana organizacji ruchu z powodu budowy ronda w Gołonogu. Wyznaczono objazd. Kiedy koniec prac?

Autor: Redakcja

07/11/2023