Dąbrowa Górnicza. Zmiana organizacji ruchu z powodu budowy ronda w Gołonogu. Wyznaczono objazd. Kiedy koniec prac?

Z powodu budowy ronda w Dąbrowie Górniczej Gołonogu od wtorku, 7 listopada, niemożliwy jest wjazd w ul. Kasprzaka z ul. Wiśniowej i Wybickiego oraz al. Piłsudskiego – z jezdni w stronę centrum. Wyznaczony został objazd.

Dzięki przebudowie rondo Budowniczych Huty Katowice stanie się prawdziwym skrzyżowaniem o ruchu okrężnym. Z tego powodu jezdnie w obrębie skrzyżowania zyskują nową geometrię, która wymusi wolniejszą jazdę. Przebudowywane jest odwodnienie oraz układane są krawężniki, które nadały głównej wyspie nowy kształt – informuje dąbrowski magistrat.

Od poniedziałku, 6 listopada, ruch z ul. Kasprzaka i al. Piłsudskiego w kierunku centrum i ul. Wiśniowej oraz Wybickiego poprowadzony jest po tymczasowej „przewiązce”. Druga, tymczasowa „przewiązka” funkcjonuje od wtorku – ruch z ul. Wiśnioweji Wybickiego oraz al. Piłsudskiego w kierunku ul. Kosmonautów i 11 Listopada jest poprowadzony objazdem przez al. Piłsudskiego i ul. Tysiąclecia.

Na rondzie u zbiegu tych ulic zostanie otwarty ostatni nieczynny jeszcze wlot od strony ul. Kosmonautów – podkreślają w UM.

Dodajmy, że prace związane również z ułożeniem nowej nawierzchni na skrzyżowaniu powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Budowa przedszkola w Łośniu kosztować będzie ponad 18 mln zł

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: będzie nowe przedszkole w Łośniu, a pawilon w Sztygarce zostanie zmodernizowany. Obie inwestycje kosztują ponad 43,5 mln złotych

Autor: Redakcja

11/10/2023

Dworzec Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Dworzec w Dąbrowie Górniczej po przebudowie znów jest otwarty dla podróżnych. Jak się zmienił? Zobaczcie zdjęcia

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/10/2023