Dąbrowa Górnicza: akcja „Śląskie dla Kobiety” w CH Pogoria. Rozmowy o zdrowiu, pokazy kulinarne, modowe i nie tylko

Podczas akcji „Śląskie dla Kobiety”, organizowanej w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej, będzie można wziąć udział w pokazach kulinarnych, modowych i sportowych, a także porozmawiać o tematach zdrowotnych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 marca.

CH Pogoria

To nie pierwsza taka akcja organizowana w CH Pogoria. Kilka tygodni temu odbyła się cykliczna akcja „Zdrowie pod kontrolą”, która cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Wydarzenie zaplanowane na najbliższą sobotę prezentuje się równie ciekawie, ale skierowane jest głównie do przedstawicielek płci pięknej – zapowiadają organizatorzy. Jak dodają, w ramach akcji „Śląskie dla Kobiety”, panie będą mogły pozyskać wartościową wiedzę na temat raka piersi, cukrzycy a także wziąć udział w pokazach kulinarnych, modowych czy sportowych.

W sobotę Będzińskie Stowarzyszenie Amazonek przedstawi szczegóły dotyczące profilaktyki raka piersi – pokaże uczestniczkom, jak należy przeprowadzać regularne samobadanie piersi. „Amazonki” wezmą ponadto udział w pokazie mody, aby pokazać, że rak piersi nie jest „końcem świata”. Z kolei wykład na temat profilaktyki raka piersi wygłosi dr hab. Mariola Czajkowska. Przy stanowisku Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków będzie można zbadać poziom cukru we krwi, a także dowiedzieć się, co robić i jak postępować w przypadku zachorowania na cukrzycę.

– Nie zabraknie także atrakcji pozamedycznych – mówi Karolina Imiolska, Marketing Manager CH Pogoria. – Nasi goście będą między innymi świadkami pokazu kulinarnego w wykonaniu znanego i cenionego w regionie kucharza Remigiusza Rączki. Odwiedzi nas także aktor Piotr Pręgowski. Planowane są również pokazy ćwiczeń fizycznych dla kobiet – dodaje.

Wydarzenie „Śląskie dla Kobiety” odbędzie się w sobotę, 16 marca, w CH Pogoria w godzinach 14-18. 2024 r.).

Pogoriowa Pasieka Miodna

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Cztery drewniane ule stanęły przy centrum handlowym. Pomieszczą nawet do 200 tysięcy pszczół!

Autor: Redakcja

22/05/2023

Dąbrowa górnicza taniec pogoria

Może Cię zainteresować:

W Dąbrowie Górniczej Pogoria zatańczy przeciwko przemocy wobec kobiet

Autor: Urszula Gołkowska

10/02/2023

Ozdoby świąteczne

Może Cię zainteresować:

Dziewiętnaście stoisk stanie w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Kiermasz wielkanocny coraz bliżej

Autor: Redakcja

15/03/2023