W Dąbrowie Górniczej Pogoria zatańczy przeciwko przemocy wobec kobiet

W Dąbrowie odbędzie się happening mający na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację wielu kobiet w naszym kraju i nie tylko. W geście solidarności uczestnicy wydarzenia zatańczą w Centrum Handlowym Pogoria.

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej
Dąbrowa górnicza taniec pogoria

Dąbrowa Górnicza dla kobiet

14 lutego warto wybrać się do Pogorii. Dlaczego? O godzinie 17:00 rozpocznie się tam akcja "Nazywam Się Miliard". To 11. edycja ogólnoświatowej kampanii społecznej przeciw przemocy stosowanej wobec kobiet i dziewcząt.

- Celem akcji jest okazanie solidarności i wsparcia dla wszystkich kobiet, które doświadczyły i doświadczają przemocy. W tym roku w akcji ponownie weźmie udział ponad 200 krajów na całym świecie. Dlaczego to taniec jest motywem przewodnim międzynarodowej akcji One Billion Rising? Ponieważ z jednej strony wyzwala bardzo pozytywne emocje i energię, z drugiej strony – tańcząc, kobiety mogą pokazać, że to one rządzą swoim ciałem, nikt inny - tłumaczą organizatorzy.

Uczestnicy wydarzenia zbiorą się w Walentynki na Placu Centralnym Pogorii. Każdy może do nich dołączyć.

- Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i okolic po raz siódmy będą mieli okazji uczestniczyć w tym energicznym wydarzeniu, z czego po raz szósty z kolei – we wnętrzach Centrum Handlowego Pogoria - zapraszają organizatorzy. - Podczas akcji One Billion Rising w CH Pogoria na spontaniczny taniec w geście solidarności będą mogli zdecydować się wszyscy chętni - dodają.

Co ważne, podczas wtorkowego spotkania Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej zorganizuje punkt informacyjny, w którym będzie można porozmawiać z pracownikami Ośrodka Interwencji Kryzysowej i przedstawicielkami Klubu Integracji Społecznej.