Czeladź: Teatr Klasyki Polskiej wystawi „Śluby panieńskie” w Kopalni Kultury. Spektakl wyreżyserowała Lidia Sadowa

W sobotę, 11 maja, w Kopalni Kultury w Czeladzi Teatr Klasyki Polskiej wystawi komedię Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie”. Na scenie wystąpią między innymi: Marta Dylewska, Leszek Zduń, Ksawery Szlenkier i Maciej Wyczański.

Fot. Teatr Klasyki Polskiej
Spektakl Śluby panieńskie

Teatr Klasyki Polskiej powstał w 2020 roku jako Fundacja Teatr Klasyki Polskiej. Jako instytucja kultury został powołany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem teatru jest prezentowanie repertuaru narodowego, zaś jedną z form działalności TKP są objazdy po kraju oraz zagraniczne tournée. I właśnie w ramach takich objazdów Teatr Klasyki Polskiej wystawi w Czeladzi „Śluby panieńskie”.

– Teatr Klasyki Polskiej to nowa, wielka szansa dla widzów na kontakt z arcydziełami rodzimej literatury, dla inwestorów i mecenasów – na stworzenie polskiej marki teatralnej o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu – podkreślają w instytucji.

Jak podkreślają w teatrze, „Śluby panieńskie” to komedia, która dotyka serc, porusza i unosi. Dla romantyków i romantyczek, a także dla tych, co nie wiedzą, że nimi są. Mimo złożonych ślubów, bohaterki komedii Fredry nie są w stanie oprzeć się miłości, którą odkrywają jako najpotężniejszy, życiodajny żywioł. Klara i Aniela, buńczuczny Gustaw i sentymentalny Albin, wplątani w zabawne intrygi, po wielu zaskakujących zwrotach akcji ostatecznie dokonują szczęśliwych wyborów. Upragniona przez wszystkich miłość okazuje się nie tylko wielka, szczera i wzruszająca, lecz także, co najważniejsze, szczęśliwa i odwzajemniona.

„Śluby panieńskie” wyreżyserowała Lidia Sadowa, a na scenie wystąpią między innymi: Marta Dylewska, Leszek Zduń, Ksawery Szlenkier i Maciej Wyczański. Sztuka, która zbiera świetne recenzje, wystawiona zostanie w sobotę, 11 maja, w Kopalni Kultury w Czeladzi (godzina 19). Bilety kupić można tutaj.

„Poskromienie złośnicy” w Teatrze Zagłębia

Może Cię zainteresować:

Cztery premiery, cztery złote medale, cztery festiwale. Teatr Zagłębia zakończył sezon i zaprasza we wrześniu

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2023

Kopalnia Kultury będzie rozbudowana

Może Cię zainteresować:

Kopalnia Kultury w Czeladzi zostanie rozbudowana za prawie 6 milionów złotych. „Wkrótce ogłaszamy przetarg”

Autor: Redakcja

18/10/2023