Co z tą awarią? Zimne kaloryfery w Sosnowcu?

Prezydent Sosnowca podał, że w Elektrociepłowni Będzin jest awaria i w związku z tym w Sosnowcu są zimne kaloryfery. Taką informację przekazało także Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. W Elektrociepłowni Będzin twierdzą jednak, że… żadnej awarii nie ma.

Co z tą awarią Zimne kaloryfery w Sosnowcu

W raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego podano, że w sobotę, 25 listopada 2023 r., o godz. 15.10 doszło do awarii turbiny w Elektrociepłowni Będzin. Zaznaczono, że usterka powoduje, że do odbiorców w Sosnowcu jest dostarczana woda o niższej temperaturze (w kaloryferach i kranach).

- Prace naprawcze potrwają co najmniej do godzin wieczornych dnia 26.11.2023 r. - czytamy w raporcie WCZK.

Awaria w Elektrociepłowni Będzin?

W sobotę, 25 listopada 2023 r., w mediach społecznościowych do sprawy odniósł się prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. - Otrzymaliśmy informację o awarii turbiny w Elektrociepłowni Będzin, co powoduje zakłócenia w dostawach ciepła – napisał prezydent. Jednak w samej elektrociepłowni twierdzą, że żadnej awarii nie ma.

- Informujemy, że nie mamy do czynienia z awarią turbiny. Obecnie przeprowadzamy naprawę uszkodzonego wymiennika ciepła, ale zapewniamy, że nie wpłynie to na dostawy ciepłej wody i ogrzewania w naszym mieście. Możliwe, że niektórzy z Was doświadczyli wczoraj problemów z ogrzewaniem (mogło się to wydarzyć podczas przepięć w systemie). Aktualnie nie powinny występować żadne problemy z niedogrzaniem w Sosnowcu. Jesteśmy zaangażowani w szybkie rozwiązanie tej sytuacji i dbamy o to, by wszelkie prace naprawcze przebiegały sprawnie i bez zakłóceń dla Was, naszych mieszkańców – taki komunikat w niedzielę, 26 listopada 2023 r., Elektrociepłownia Będzin zamieściła w mediach społecznościowych.

W elektrociepłowni dziękują także za „cierpliwość i zrozumienie”.

Egzotarium sosnowiec 36

Może Cię zainteresować:

Po egzotykę nie do Dubaju czy Tajlandii, ale do Sosnowca. Otwarcie Egzotarium już 2 grudnia. Zobaczcie zdjęcia tego miejsca!

Autor: Katarzyna Pachelska

25/11/2023

Na stadionie w Sosnowcu pojawi się nowa murawa

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęła się wymiana murawy na nowym stadionie w Sosnowcu. Nowa trawa przyjedzie z Węgier, a jakość nawierzchni ma się poprawić

Autor: Redakcja

24/11/2023