Bus dla seniora w Dąbrowie Górniczej. Transport zamówić można przez telefon. Ile będzie kosztować usługa?

Od czwartku, 23 listopada, znów będzie dostępny bus dla seniorek i seniorów mieszkających w Dąbrowie Górniczej. Busa zamówić można pod nowym numerem telefonu. Ile kosztuje usługa?

Fot. FB/ Marcin Bazylak - prezydent Dąbrowy Górniczej
Dąbrowski bus dla seniora

„Dąbrowski bus dla seniora” to usługa, które jest dofinansowana przez miast. Dzięki busowi seniorzy mogą dojechać na przykład pod przychodnię, w której są umówieni u lekarza. Warto pamiętać, że aby zamówić busa na konkretną godzinę, trzeba dzień wcześniej, w godz. 7.30-11, zadzwonić pod numer telefonu 571 500 902. Dodajmy, że bus będzie kursować w dni robocze w godzinach od 7 do 20.

Jak informuje dąbrowski magistrat, posiadacze Karty Seniora za dojazd we wskazane miejsce na terenie miasta zapłacą 5,85 zł. Taką samą kwotę trzeba będzie zapłacić za powrót. Kartę Seniora można otrzymać w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6a. Z kolei przejazd busem bez Karty Seniora kosztować będzie 7,90 zł (taka sama kwota za powrót). Za przejazd poza granicami Dąbrowy Górniczej obowiązywać będzie stawka 1,1 zł za każdy kilometr.

Korzystać z busa mogą wszyscy mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy ukończyli 60. rok życia. Co istotne, pojazd jest także dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym dla osób na wózkach inwalidzkich. – Przewoźnikiem świadczącym usługę na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej jest spółka EBM-MED oraz EBM-MED Centrum Szkoleń Specjalistycznych Edukacji i Promocji Zdrowia – informuje magistrat.

Społeczna Agencja Najmu w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: dla kogo wynajem mieszkań po preferencyjnej cenie? Społeczna Agencja Najmu rozpoczęła przyjowanie wniosków

Autor: Redakcja

08/11/2023

Budowa przedszkola w Łośniu kosztować będzie ponad 18 mln zł

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: będzie nowe przedszkole w Łośniu, a pawilon w Sztygarce zostanie zmodernizowany. Obie inwestycje kosztują ponad 43,5 mln złotych

Autor: Redakcja

11/10/2023