Bilardziści z Sosnowca zostali mistrzami Polski! Finał w Kielcach był dramatyczny i zakończył się rzutami karnymi. „Wygrywanie w gronie przyjaciół to przywilej”

Team Dekada Sosnowiec bilardowym mistrzem Polski! – Rok temu nie byliśmy nawet blisko wygrania finału. Teraz mieliśmy dramatyczny pojedynek, zakończony po rzutach karnych. Nie mógłby to być „bliższy” mecz – mówił po zawodach Wojciech Szewczyk, zawodnik sosnowieckiego klubu.

Fot. Polski Związek Bilardowy
Zespół z Sosnowca wygrał finał po rzutach karnych

Finałowe zawody mistrzostw Polski rozegrane zostały w weekend w Kielcach – w Galerii Echo. Pierwszego dnia rozegrane zostały półfinały, w których zwyciężali faworyci. Nosan Kielce w dwumeczu pokonał Akademię Bilardową Rokietnica 2:0 (12:5 i 12:7), natomiast najlepszy zespół rundy zasadniczej, DaSo Team Dekada Sosnowiec wygrał 2:0 (12:4 i 12:6) z Green Club Gdańsk.

Dodajmy, że w pojedynku o trzecie miejsce Akademia Bilardowa Rokietnica okazała się lepsza od Green Club Gdańsk (12:9).

W wielkim finale spotkali się faworyci sezonu – Nosan Kielce i DaSo Team Dekada Sosnowiec. Zgodnie z regulaminem, jeśli dwumecz zakończyłby się remisem o tytule decydowałyby rzuty karne. I tak też się stało. Pierwsze spotkanie zespół z Sosnowca wygrał 12:10, drugie – gospodarze 12:4. W rzutach karnych lepsi okazali się bilardziści z Sosnowca którzy wygrali 9:8.

Pomyłki zawodowców

W zespole mamy podział: jest dwóch profesjonalistów i bardzo silna reszta ekipy, która nie traktuje jednak bilarda jak pracę. Tymczasem błędy w rzutach karnych popełniłem ja z moim kolegą, co prawda tylko po jednym strzale, ale pozostała część drużyny miała stuprocentową skuteczność i jestem niewiarygodnie dumny z ich wytrzymałości psychicznej i hartu ducha – mówił po zawodach Wojciech Szewczyk, który w swoim bilardowym dorobku ma już między innymi tytuł mistrza świata.

Łzy wzruszenia tuż po wygranej świadczą o tym, że ten sukces znaczy dla mnie bardzo dużo, bo bilard to indywidualny sport, a wygrywanie w gronie przyjaciół to przywilej. Zapamiętam ten dzień – dodawał.

Trenowali rzuty karne

Trzy najlepsze zespoły tegorocznych rozgrywek Bilardowej Ekstraklasy to: DaSo Team Dekada Sosnowiec, Nosan Kielce i Akademia Bilardowa Rokietnica. Zwycięzcą klasyfikacji indywidualnej został Dawid Sobiech z DaSo Team Dekada Sosnowiec. – Wspaniały dzień, tyle emocji… Wzięliśmy rewanż z Nosanem – taki był nasz cel, ale to nie było łatwe. Jesteśmy przeszczęśliwi – podkreślał Dawid Sobiech.

– Rzuty karne w finale? Nie pamiętam, kiedy coś takiego miało miejsce, ale przyznaję, że trenowaliśmy rzuty karne przed tym zjazdem w Kielcach, bo braliśmy pod uwagę, że może się coś takiego wydarzyć – przyznał Sobiech.
Wojciech Szewczyk Team Dekada Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Bilardziści z Sosnowca walczą o tytuł mistrzów Polski. Wygrali rundę zasadniczą Bilardowej Ekstraklasy i do play-off przystąpią z pierwszego miejsca

Autor: Grzegorz Lisiecki

18/09/2023

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Europy Wschodniej Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk jpg

Może Cię zainteresować:

Bilardziści z Sosnowca zdominowali Mistrzostwa Europy Wschodniej. Jest sukces indywidualny i drużynowy

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/05/2023

Wojciech Szewczyk

Może Cię zainteresować:

Wojciech Szewczyk, bilardzista klubu z Sosnowca, został brązowym medalistą mistrzostw świata! „Półfinał grałem przeciwko żywej legendzie”

Autor: Grzegorz Lisiecki

23/10/2023