Bilardziści z Sosnowca walczą o tytuł mistrzów Polski. Wygrali rundę zasadniczą Bilardowej Ekstraklasy i do play-off przystąpią z pierwszego miejsca

W Bilardowej Ekstraklasie zakończyła się runda zasadnicza. Do fazy finałowej Team Dekada Sosnowiec przystąpią z pierwszego miejsca! Zespół z Sosnowca podczas trzeciego, ostatniego zjazdu pokonał obrońcę tytułu mistrzowskiego – Nosan Kielce. Z ekstraklasy spadł między innymi klub z Jaworzna.

Tak jak i poprzednie – trzeci zjazd Bilardowej Ekstraklasy zorganizowano w Kielcach. Turniej miał dać odpowiedzi na najważniejsze pytania – kto awansuje do fazy finałowej oraz który zespoły spadną z ekstraklasy. Przed ostatnimi meczami wiadomo było tylko, że najbliżej awansu do fazy finałowej są Nosan Kielce oraz DaSo Team Dekada Sosnowiec.

Podczas trzeciego zjazdu rozegranych zostało 13 meczów, w tym jeden zaległy między Akademią Bilardową Rokietnica i WSB Soffia Warszawa (12:6). Największym wydarzeniem była rywalizacja ubiegłorocznego mistrza Polski, Nosanu Kielce ze srebrnym medalistą – DaSo Team Dekadą Sosnowiec. Po dwóch sesjach Nosan Kielce prowadził tylko 8:7, ale ostatecznie zdołał tego korzystnego wyniku dowieźć do końca spotkania.

Klub z Sosnowca do trzeciej gry wystawił Wojciecha Szewczyka oraz Daniela Macioła, a więc aktualnie jednych z najlepszych bilardzistów na świecie. Kielczanie reprezentowani podczas trzeciej sesji przez Tomasza Kapłana i Michała Turkowskiego, zdołali urwać tylko jeden punkt. Mecz zakończył się porażką Nosanu 9:12 – relacjonują organizatorzy z Polskiej Ligi Bilardowej.

Zespół z Sosnowca wygrał wszystkie trzy mecze i rundę zasadniczą zakończył na pierwszym miejscu w tabeli, co oznacza najwyższe rozstawienie w fazie play-off. Wciąż urzędujący mistrz Polski Nosan Kielce skończył rundę na drugim miejscu. O medale mistrzostw Polski rywalizować będą ponadto Green Club Gdańsk i Akademia Bilardowa Rokietnica.

Final Four Bilardowej Ekstraklasy odbędzie się w Kielcach w dniach 3-4 listopada. W półfinale DaSo Team Dekada Sosnowiec zmierzy się z Green Club Gdańsk, a Nosan Kielce zmierzy – z Akademią Bilardową Rokietnica.

Dodajmy, że z ekstraklasy spadają dwa zespoły – Fair Play Jaworzno oraz WSB Soffia Warszawa.

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Europy Wschodniej Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk jpg

Może Cię zainteresować:

Bilardziści z Sosnowca zdominowali Mistrzostwa Europy Wschodniej. Jest sukces indywidualny i drużynowy

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/05/2023

Zespół z Sosnowca niespodziewanie przegrał jeden z meczów w Kielcach

Może Cię zainteresować:

Bilardziści z Sosnowca niespodziewanie przegrali w Kielcach, ale punkty stracił też lider. Rozstrzygnięcia w rozgrywkach Bilardowej Ekstraklasy zapadną po wakacjach

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/05/2023