Będzińscy policjanci zlikwidowali plantację marihuany i zatrzymali 45-letniego „hodowcę”. Mężczyzna trafił do aresztu

Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Będzina. Mundurowi zabezpieczyli blisko 400 krzaków oraz ponad kilogram marihuany. Zatrzymali również 45-letniego mężczyznę, który trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Z informacji, które posiadali będzińscy kryminalni wynikało, że mieszkający w okolicach Grodźca 45-latek może posiadać narkotyki. Informacje potwierdziły się – na terenie jednej z mieszkalnych posesji znaleźli plantację marihuany, a także środki odurzające.

– Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, technicy kryminalistyki oraz pracownicy operacyjni. W efekcie mundurowi zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, blisko 400 krzaków oraz osprzęt służący do uprawy roślin. Na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli także pieniądze ujawnione u 45-latka – informuje będzińska komenda.

Na podstawie materiału dowodowego, który zebrali policjanci, 45-latek usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratury będziński sąd zastosowało wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

30-latkowi, który zaatakował bagnetem trzech mężczyzn grozi dożywocie

Może Cię zainteresować:

Atak bagnetem w Dąbrowie Górniczej. Ranni trafili do szpitala, a zatrzymany dzień później napastnik – do aresztu. 30-latkowi grozi teraz dożywocie

Autor: Redakcja

07/11/2023

W mieszkaniu 43-latki znajdowały się narkotyki

Może Cię zainteresować:

Będzin. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 43-latkę. W jej mieszkaniu była amfetamina

Autor: Redakcja

02/11/2023