Atak bagnetem w Dąbrowie Górniczej. Ranni trafili do szpitala, a zatrzymany dzień później napastnik – do aresztu. 30-latkowi grozi teraz dożywocie

Nawet dożywocie grozi 30-latkowi, który w Dąbrowie Górniczej Gołonogu zaatakował trzech mężczyzn mając w ręku... bagnet. Ranni trafili do szpitala, tymczasem napastnik został zatrzymany dzień po ataku i usłyszał zarzut potrójnego usiłowania zabójstwa.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
30-latkowi, który zaatakował bagnetem trzech mężczyzn grozi dożywocie

Do tego dramatycznego zdarzenie doszło przed południem w dniu Wszystkich Świętych na jednym ze skwerów w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Gołonogu.

– 30-letni sprawca zaatakował bagnetem trzech mężczyzn w wieku od 33 do 59 lat. Zareagowali świadkowie. Ranni zostali zabrani do szpitala, a dąbrowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy – informuje komenda.

Napastnika, dzień po ataku, na sklepowym parkingu rozpoznał policjant, który – w czasie wolnym od służby – przebywał w pobliżu miejsca, w którym doszło do ataku. 30-latek został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie mu zarzutu potrójnego usiłowania zabójstwa.

Co więcej, szybko ustalono, że 30-latek ponad tydzień wcześniej wyszedł z więzienia, gdzioe odsiadywał wyrok. Był już notowany za liczne kradzieże, zniszczenia mienia, groźby, a także kradzieże rozbójnicze. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Dąbrowscy policjanci zatrzymali dwójkę obywateli Bułgarii

Może Cię zainteresować:

W Dąbrowie Górniczej handlowali podróbkami znanych światowych marek. Dwoje obywateli Bułgarii stanie teraz przed sądem

Autor: Redakcja

06/11/2023

72-latek trafił do aresztu na trzy miesiące

Może Cię zainteresować:

72-latek z Wojkowic skatował swojego psa. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu teraz do pięciu lat więzienia

Autor: Redakcja

03/11/2023

W mieszkaniu 43-latki znajdowały się narkotyki

Może Cię zainteresować:

Będzin. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 43-latkę. W jej mieszkaniu była amfetamina

Autor: Redakcja

02/11/2023