Będzinianka Kinga Dróżdż została mistrzynią świata w szermierce na wózkach! „Pierwsze z marzeń sportowych pięknie się spełniło”

Kinga Dróżdż z Będzina została mistrzynią świata w szermierce na wózkach. – Pierwsze z marzeń sportowych pięknie się spełniło! Złoty medal smakuje najlepiej, zwłaszcza w rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami globu! – podkreślała po zawodach, które odbyły się we Włoszech.

IWAS Wheelchair Fencing World Championships 2023, czyli mistrzostwa świata w szermierce na wózkach zostały zorganizowane na początku października we włoskim Terni, mieście położonym w regionie Umbria nad Nerą, słynącym ze 165-metrowego wodospadu Cascata delle Marmore z czasów starożytnego Rzymu.

Terni okazało się szczęśliwe dla naszych reprezentantów, a zwłaszcza dla będzinianki Kingi Dróżdż, która we Włoszech wywalczyła dwa medale. Pierwszy – złoty zdobyła w turnieju indywidualnym kategorii A w szabli. W finałowym pojedynku będzinianka pokonała 15:7 reprezentantkę Chin Xufeng Zou.

Pierwsze z marzeń sportowych pięknie się spełniło! Złoty medal smakuje najlepiej, zwłaszcza w rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami globu! – napisała w mediach społecznościowych Kinga Dróżdż, która w zeszłym roku wywalczyła tytuł mistrzyni Europy.

Dzień później Polki w składzie: Kinga Dróżdż, Marta Fidrych, Karolina Strawińska i Jadwiga Pacek zdobyły brązowe medale turnieju drużynowym w szabli. – Dziękuję dziewczynom za emocje, łzy szczęścia i bólu, za atmosferę i w ogóle… super, że jesteście – dziękowała swoim koleżankom z reprezentacji Kinga Dróżdż. – Ale nie byłoby tych wyników gdyby nie nasz trener Marek Gniewkowski – dodała.

Dodajmy, że Kinga Dróżdż jest stypendystką Fundacji UNAWEZA, która wspiera paralimpijki z Polski i Ukrainy. Przyszłorocznym głównym celem będzinianki będą oczywiście XVII Letnie Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu, które odbędą się w dniach 28 sierpnia – 8 września.

Mistrzostwa świata

Może Cię zainteresować:

Olga Górnaś-Grudzień mistrzynią świata żeglarzy z niepełnosprawnościami i wicemistrzynią w załodze! „Z Japonii wyjeżdżam przeszczęśliwa”

Autor: Redakcja

25/10/2022

Polscy żeglarze niepełnosprawni

Może Cię zainteresować:

Poobijana, w siniakach, ale zwycięska. Dąbrowianka Olga Górnaś-Grudzień, wraz z Piotrem Cichockim, została mistrzynią świata żeglarzy z niepełnosprawnościami

Autor: Redakcja

29/11/2022