Będzin: nad drogą krajową 86 przebudowany zostanie kolejny wiadukt. Inwestycja kosztować będzie 9,7 mln złotych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą na budowę nowego wiaduktu nad DK86 w Będzinie, w ciągu ulicy Wolności. Inwestycja kosztować będzie ponad 9,7 mln złotych.

Nowy wiadukt powstanie w miejsce starych, mocno już wysłużonych obiektów. Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Mostkol z Moskorzewa.

Inwestycja w formule „Projektuj i buduj”

Nowy wiadukt nad DK86 w Będzinie powstanie w formule „Projektuj i buduj”. W ramach kontraktu wykonawca przygotuje całą dokumentację projektową – wraz z planem czasowej i stałej organizacji ruchu, a także uzyska wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia na realizację inwestycji.

Kiedy dokumentacja będzie gotowa firma Mostkol przystąpi do prac budowlanych. Roboty obejmować będą między innymi rozbiórkę istniejących obecnie obiektów, czyli drogowego wiaduktu i kładki dla rowerów – wprowadzona zostanie wówczas tymczasowa organizacja ruchu. Po rozbiórce wykonawca wybuduje nowy obiekt i uzyska dokumenty zezwalające na użytkowanie nowego obiektu.

Po zakończeniu prac zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

Prawie 2,5 roku na realizację

Jak informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na wykonanie inwestycji wykonawca będzie miał 28 miesięcy od daty podpisania umowy, z czego 12 przewidziane jest na opracowanie dokumentacji projektowej.

Inwestycja kosztować będzie ponad 9,7 mln złotych, pieniądze pochodzą ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Nad DK86 w ciągu ul. Wolności w Będzinie powstanie nowy wiadukt

Może Cię zainteresować:

Nad DK86 w Będzinie wybudowany zostanie nowy wiadukt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonawcę

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/11/2023

Przebudowa wiaduktu tramwajowego nad DK86 w Będzinie

Może Cię zainteresować:

Będzin: przebudowa wiaduktu tramwajowego nad DK86. Uwaga, będą zmiany w organizacji ruchu

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/08/2023

DK86 i DK94 Będzin

Może Cię zainteresować:

Utrudnienia na DK86 w Będzinie. Drogowcy zamykają jezdnię w stronę Siewierza

Autor: Michał Wroński

09/08/2023