Utrudnienia na DK86 w Będzinie. Drogowcy zamykają jezdnię w stronę Siewierza

Uwaga kierowcy! Od środy (9 sierpnia) drogowcy zamykają na DK86 w Będzinie jezdnię w kierunku Siewierza. To konieczne ze względu na przebudowę wiaduktu tramwajowego nad tą trasą. Ze względu na jego dotychczasowe parametry zdarzało się, że był on uszkadzany przez jadące dołem tiry.

mat. GDDKiA
DK86 i DK94 Będzin

Już w poniedziałek (7 sierpnia) drogowcy zamknęli lewe pasy na obu jezdniach DK86, aby przygotować przejazdy między jezdniami. Jak zapowiadali na wykonanie tej operacji będą potrzebowali dwóch dni „dobrej, bezopadowej” pogody. I choć pogoda ta nie była do końca taka, jaką sobie zamówili, to katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował właśnie, że od 9 do 18 sierpnia nastąpi całkowite zamknięcie jezdni w kierunku Siewierza.

Ruch zostanie przekierowany na jezdnię prawą w kierunku Katowic – wyjaśnia GDDKiA.

W związku z nową organizacją ruchu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h, a na przejazdach na druga jezdnię do 40 km/h.

Jak tłumaczą drogowcy przebudowa wiaduktu tramwajowego nad DK86 pozwoli na usunięcie ograniczenia wysokości dla pojazdów przejeżdżających pod tą konstrukcją. Do tej pory, mimo oznakowania zakazującego wjazdu pod obiekt pojazdów wyższych niż 3,8 lub 3,9 m (w zależności od kierunku ruchu) kilkukrotnie doszło do uszkodzeń jego konstrukcji przez pojazdy o wysokości większej niż dopuszczonej znakami.

Po przebudowie, obejmującej m.in. wykonanie nowych podpór i konstrukcji nośnej, minimalna skrajnia pod obiektem będzie już zgodna z obowiązującymi w tym zakresie warunkami technicznymi, czyli 4,7 m wysokości – wyjaśniają drogowcy.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem prace przy przebudowie wiaduktu mają zakończyć się do 13 stycznia 2024 r.

Przebudowa wiaduktu tramwajowego nad DK86 w Będzinie

Może Cię zainteresować:

Będzin: przebudowa wiaduktu tramwajowego nad DK86. Uwaga, będą zmiany w organizacji ruchu

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/08/2023

S86 w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Drogowcy szykują się do inwestycji przy S86. Mają zniknąć zalewiska pod wiaduktem przy IKEA

Autor: Michał Wroński

07/08/2023