Będzin: 22-latek siadł za kółko pod „wpływem” i z zakazem prowadzenia pojazdów. Miał przy sobie środki odurzające

Będzińscy policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził samochód będąc pod wpływem środków odurzających. Co więcej, 22-latek posiadał amfetaminę i marihuanę. Miał też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów! Teraz grozi mu więzienie.

Fot. Policja Będzin
Policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę

Policjanci z będzińskiej drogówki podczas nocnej służby, na ulicy 11 Listopada, zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota. Kiedy podeszli do pojazdu zobaczyli, że kierowca zachowuje się bardzio nerwowo.

– Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 22-latek jest trzeźwy. Następnie policjanci przebadali mężczyznę narkotesterem, który wskazał, że jest on pod wpływem środków odurzających, co ostatecznie potwierdzą wykonane badania toksykologiczne. Policjanci znaleźli u kierującego marihuanę oraz amfetaminę, z których można przygotować ponad 30 działek dilerskich – informuje będzińska komenda.

Co więcej, kiedy policjanci sprawdzili 22-latka w systemach, okzało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który został wydany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej. 22-latek został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara więzienia.

Bedzin podpalacz zatrzymany lipiec 2024 1

Może Cię zainteresować:

Będzin. 22-latek podpalił firmę w której pracował. Policja ustaliła jego motyw

Autor: Redakcja

07/07/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca miał ponad 2,5 promila. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka. „Jego działania zapobiegły potencjalnej tragedii”

Autor: Redakcja

05/06/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Czeladzianin zatrzymany przez policjantów z Będzina. W jego mieszkaniu były spore ilości środków odurzających

Autor: Redakcja

23/05/2024